Technologia DTS Virtual:X w nowych amplitunerach

Marek Cekaw
Technologia DTS Virtual:X w nowych amplitunerach

Firma Sound United, właściciel takich marek jak Denon i Marantz, wprowadza na rynek nową technologię emisji dźwięku o nazwie DTS Virtual:X. To nowoczesny system, pozwalający osiągnąć dźwięk przestrzenny w konfiguracji 7.1.4, na zestawach głośnikowych 5.1, a nawet na dwóch głośnikach.

0

Specjaliści od dźwięku od lat pracują nad rozwiązaniami, które podczas oglądania filmów, zapewnią nam jak najwierniejsze odwzorowanie ścieżki dźwiękowej, zgodne z zamysłem reżysera. Takim rozwiązaniem jest system Dolby Atmos, lecz jest to niezwykle kosztowny system, wymagający bardzo drogich komponentów.

Firma Sound United chce to osiągnąć znacznie niższym kosztem i planuje wprowadzić do swych amplitunerów technologię Virtual:X. Rozwiązanie te pozwala osiągnąć trójwymiarowy dźwięk, bez konieczności stosowania dodatkowych głośników. Technologia potrafi bowiem stworzyć wirtualny efekt rozbudowanego 11-kanałowego zestawu w konfiguracji 7.1.4, na zestawach 5.1, a nawet tylko na dwóch głośnikach.

Nowa technologia została właśnie udostępniona w amplitunerach Denon AVR-X1400H, AVR-X2400H and AVR-X3400H oraz Marantz NR1608 i SR5012. W przyszłym roku otrzymają ją również modele Denon's AVR-X4400, AVR-X6400H oraz Marantz SR6012.

Dzięki Virtual:X, fani oglądania filmów w domowym zaciszu, będą mogli teraz uzyskać wysokiej jakości dźwięk przestrzenny, znacznie niższym kosztem.

DTS VirtualX

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.