Technologia SmartTraffic pomoże ominąć korki

Jakub Kornacki
Technologia SmartTraffic pomoże ominąć korki

Wielu z nas każdego dnia spędza od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w korku. Badania wykazały, że w ciągu roku stoimy na drodze średnio dwa tygodnie. Z rozwiązaniem tego uporczywego problemu przychodzi technologia SmartTraffic.

0

Aplikacja nawigacyjna Yanosik jest popularna wśród polskich kierowców. Przy jej użyciu użytkownicy informowani są o ograniczeniach prędkości na danym odcinku drogi, a także innych wydarzeniach, jakie mogą spotkać ich podczas podróży. Zaawansowany system został również wyposażony w funkcję nawigacji online, za pomocą której można ominąć korki. W przypadku wystąpienia zatoru drogowego na mapie pojawiają się kolory, które pokazują aktualną średnią prędkość na danej ulicy. Największe zakorkowanie oznaczony jest kolorem czarnym oraz czerwonym. Drogi, którymi kierowca przemieści się szybciej oznaczono na niebiesko oraz zielono. bk1

Kierowca może również ustawić tryb nawigacji.l Aplikacja przeanalizuje aktualną sytuację na drogach i wybierze dla kierowcy najszybszą drogę prowadzącą do wyznaczonego celu. System omijania zatorów drogowych w nawigacji Yanosik jest dostępny od dawna, jednak w ostatnim czasie wprowadzono szereg ulepszeń w tym segmencie. Nowo opracowany algorytm wyznaczania trasy usprawni omijanie korków, a także pozwoli skrócić czas przejazdu. 

Źródło: Yanosik, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.