Telewizor Samsung HU8500 - wkracza na polski rynek

Marek Cekaw
Telewizor Samsung HU8500 - wkracza na polski rynek

Telewizor to sprzęt RTV, który zmienia się raz na kilka lat, więc jeśli zastanawiasz się nad zmianą swego wysłużonego odbiornika na nowszy model, a chcesz mieć nowoczesny sprzęt, który posłuży przez kolejne lata, zdecyduj się na flagowy model Samsunga HU8500 w standardzie Ultra HD.

0

Samsung HU8500 to najnowsza propozycja koreańskiego koncernu, w której znajdziemy wszystkie jego najnowsze rozwiązania w dziedzinie wyświetlania obrazu. Odbiornik posiada ekran o optymalnym zakrzywieniu 4200R oraz wyświetla obraz w rozdzielczości Ultra High Definition, zapewniając oglądającym niespotykane poczucie głębi, szersze kąty widzenia oraz ostry i żywy obraz, w tym także w technologii 3D.

O jakość prezentowanego obrazu dbają zaawansowane technologie Samsunga, z których wymienić można systemy Digital Noise Filter oraz Digital Clean View odpowiadające za eliminację zakłóceń cyfrowych, zaś technologia Clean Motion Rate 1200 Hz, zapewnia płynny obraz bez względu na poziom dynamiki scen.

Nie można też pominąć funkcji Auto Depth Enhancer, zwiększającej głębię obrazu poprzez analizę poszczególnych jego obszarów oraz dopasowania kontrastu. Dopełnieniem funkcji telewizora jest technologia Samsung PurColor odpowiedzialna za pełne odwzorowanie barw.

Na razie nie ma zbyt wielu źródeł obrazu w UHD, dlatego HU8500 został wyposażony w funkcję skalowania obrazu, działającą z sygnałem telewizyjnym oraz filmami, która współpracuje z technologią UHD Dimming, analizującą wszystkie bloki obrazu i zapewniającą głębszą czerń oraz lepszy kontrast. Wszystkie te mechanizmy funkcjonują w oparciu o mocny, czterordzeniowy procesor QuadCore+.

Interesującą funkcją telewizora jest Multi Screen. Pozwala ona na jednoczesne wyświetlanie obrazu z czterech różnych źródeł, a dzięki wbudowanej kamerze z rozpoznawaniem twarzy, możemy kontrolować jego funkcje poprzez gesty oraz komendy głosowe.

Jak na Smart TV przystało, odbiornik posiada rzecz jasna dostęp do internetu oraz ulepszoną platformę SmartHUB z odświeżonym interfejsem. Nie brakuje w nim również podwójnego tunera cyfrowego, oraz kompatybilności z zestawem UHD One Connect (Evolution Kit), dzięki któremu rozbudujemy telewizor o funkcje, które pojawią się w przyszłości.

Samsung HU8500 na polskim rynku dostępny jest w dwóch rozmiarach. Wariant 55-calowy kosztuje 13 999 PLN, natomiast za 65-calowy zapłacimy 20 999 PLN.

pl_UE55HU8500LXXH_1

pl_UE55HU8500LXXH_2

Źródło: Samsung.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.