Telewizor Samsung sterowany falami mózgowymi

Jakub Kornacki
Telewizor Samsung sterowany falami mózgowymi

Południowokoreański producent stworzył pierwszy model telewizora typu Smart TV, który może być sterowany przy użyciu fal mózgowych. Innowacyjne rozwiązanie jest zapowiedzią ogromnej rewolucji w nowoczesnych telewizorach.

0

Prototyp projektu "Pontis" został opracowany przez inżynierów firmy Samsung we współpracy z Uniwersytetem w Lucernie oraz Szwajcarskim Centrum Paraplegii, światowej sławy kliniką rehabilitacyjną dla osób o złożonych problemach zdrowotnych. Projekt ten ma zapewnić przede wszystkim dostęp do technologii osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, takimi jak porażenie czterokończynowe.

projekt_pontis_2

Prototypy opracowane i przetestowane przez południowokoreańskiego producenta to nic innego jak połączenie ze sobą wszystkich istniejących dotąd technologii. Na głowie użytkownika umieszczono specjalne czujniki, które mierzą różne rodzaje fal mózgowych, które są generowane w wyniku interakcji z obrazem. Odczytywane wzorce fal mogą być następnie przekładane na proste komendy pozwalające kontrolować telewizor, np. zmienić kanał bądź głośność.

projekt_pontis_4

Na początku przyszłego miesiąca pierwszy prototyp takiego telewizora będzie rozwijany i optymalizowany pod każdym kątem. Drugi model zostanie poddany szczegółowym testom w ośrodkach rehabilitacyjnych specjalistycznych szwajcarskich szpitalach, by technologia mogła stać się praktyczna i jeszcze bardziej funkcjonalna. W ten sposób osoby niepełnosprawne będą mogły w intuicyjny sposób obsługiwać telewizory.

Telewizory Samsung znajdziesz tutaj.

Źródło: Samsung, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.