Telewizory Samsunga będą pracować ze sprzętem AGD

Marek Cekaw
Telewizory Samsunga będą pracować ze sprzętem AGD

Samsung przygotowuje się do prezentacji nowych produktów, które zamierza pokazać światu podczas styczniowych targów CES 2016. Przedstawiciele koncernu oświadczyli właśnie, że jego przyszłoroczne modele odbiorników telewizyjnych, będą współpracowały ze sprzętem gospodarstwa domowego.

0


Giganci rynku elektroniki użytkowej od lat pracują nad ułatwieniem nam życia, oferując coraz nowsze modele urządzeń, które komunikują się ze sobą oraz z naszym smartfonem, zapewniając w ten sposób wiele nowych możliwości. Ekspres do kawy przywita nas aromatycznym naparem, gdy wrócimy z pracy do domu, klimatyzacja ustawi ulubioną temperaturę, zaś światło w salonie włączy się gdy do niego wejdziemy.

IoT_TV_Main_1

Już wkrótce użyteczność tych systemów znacznie wzrośnie, gdyż Samsung zapowiedział właśnie, że jego najnowsze modele telewizorów, które w przyszłym roku trafią do sprzedaży, będą współpracować z platformą SmartThings, obsługującą urządzenia wyposażone w technologię inteligentnego domu. Innymi słowy, nasz nowy telewizor będzie mógł podłączyć się do centralnego huba sterującego wszystkimi urządzeniami i współpracować z kompatybilnym sprzętem.

IoT_TV_Main_2

W ten sposób, nie będziemy musieli sięgać po smartfona, by np. zgasić światło w kuchni, czy też włączyć piekarnik, do którego włożyliśmy ciasto. Wszystkie te czynności będzie można wykonać siedząc na wygodnej kanapie i mając w dłoni pilota od telewizora. A liczba urządzeń, które współpracują z platformą SmartThings wynosi na chwilę obecną około 200 i ciągle rośnie. Wśród nich są m.in. żarówki, elektroniczne zamki, termostaty, kamery, głośniki oraz wiele innych sprzętów.

Dokładne szczegóły tej współpracy poznamy już za kilka dni, podczas targów CES 2016 w Las Vegas.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.