Telewizory Samsunga zyskały funkcję płatności

Marek Cekaw
Telewizory Samsunga zyskały funkcję płatności

Samsung wzbogaca swe telewizory Smart TV o zupełnie nową funkcję. Dzięki niej, użytkownicy będą mogli dokonywać bezpośrednich płatności za pobierane aplikacje lub subskrypcje do różnego rodzaju usług.

0

Współczesny odbiornik telewizyjny, nie jest już sprzętem, na którym możemy oglądać tylko telewizję. To wielofunkcyjny kombajn multimedialny z dostępem do internetu, możliwością instalowania aplikacji, w tym również gier oraz korzystania z szerokiej gamy serwisów streamingowych.

Duża część treści, z których możemy korzystać, jest płatna. Do tej pory płacenie za korzystanie z usług, wymagało wejścia na stronę internetową lub skorzystania ze smartfona. W przypadku sprzętu Samsunga, płatności można jednak dokonywać bezpośrednio z poziomu telewizora.

Koreański producent przygotował bowiem nową funkcję o nazwie Checkout on TV, przeznaczoną do odbiorników z systemem Android TV. Jest to opcja płatności dokonywanych z poziomu telewizora, która umożliwia nabywanie aplikacji, realizację mikropłatności w używanych programach, płacenie za dostęp do serwisów takich jak Netflix itp.

Funkcja Checkout on TV dostępna jest w 64 krajach, zaś w zależności od rynku, płatności realizowane są za pośrednictwem karty kredytowej, mobilnych płatności lub PayPala.

Samsung

Źródło: Samsung.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.