Telewizory z Roku OS zarekomendują nam treści

Marek Cekaw
Telewizory z Roku OS zarekomendują nam treści

Firma Roku zapowiedziała nową aktualizację systemu Roku OS, obecnego w oferowanych przez nią telewizorach Smart TV. Po jej zainstalowaniu, odbiorniki będą mogły śledzić co ogląda użytkownik, a następnie oferować mu rekomendacje treści pasujących do jego preferencji.

0

Za kilka tygodni system Roku OS doczeka się nowej aktualizacji do wersji 7.6. Producent ujawnił już kilka szczegółów zmian, jakie wniesie do funkcjonowania odbiorników telewizyjnych działających na tej platformie.

Jedną z największych będzie funkcja o nazwie "Nowe sposoby oglądania", dzięki której odbiornik będzie rejestrował to co oglądamy za pośrednictwem sieci kablowych, a następnie wyszuka w platformach streamingowych pasujące do nich tematycznie treści i zasugeruje te, które mogą się nam spodobać.

Jeśli np. oglądamy w kablówce serial, wówczas telewizor znajdzie nam kolejne jego odcinki, podając nazwę platformy, w której są dostępne, a także informując o kosztach jakie musimy ponieść by je obejrzeć. Naturalnie funkcja jest opcjonalna i można ją będzie w każdej chwili wyłączyć.

To nie jedyna zmiana, jaką przyniesie aktualizacja. Producent informuje również o poprawionej funkcji Live TV Pause, która dodaje miniatury treści, co pozwoli łatwiej określić moment wznowienia oglądania. Pojawi się też wsparcie dla powtórek. Dystrybucja aktualizacji rozpocznie się już niebawem.

roku_1

Źródło: Roku.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.