Termostat Nest wspierany przez Google Now

Marek Cekaw
Termostat Nest wspierany przez Google Now

Producenci inteligentnego termostatu Nest po raz kolejny wzbogacili jego funkcjonalność. Aktualnie urządzenie może być już sterowane za pośrednictwem cyfrowego asystenta oferowanego przez usługę Google Now.

0

Kontrolowanie temperatury w naszym domu to bardzo ważne zadanie, gdyż zależy od tego nie tylko nasz komfort, lecz także znaczna część naszych rachunków za ogrzewanie. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych technologicznie termostatów, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem w sposób znacznie efektywniejszy, a często także zdalny.

Jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu jest Nest, który współpracuje z urządzeniami mobilnymi, jak również sensorami rozmieszczonymi w naszym domu, aby bardziej efektywnie sterować poziomem temperatury. Produkt stał się teraz jeszcze bardziej użyteczny, gdyż został zintegrowany z cyfrowym asystentem oferowanym przez usługę Google Now.

Dzięki temu, użytkownik może kontrolować ustawienia temperatury przy pomocy własnego głosu. Dodatkowo w Google Now pojawiła się specjalna zakładka, na której będziemy mogli kontrolować zmiany temperatury w przypadku gdy urządzenie pracuje w trybie automatycznym.
Komendy głosowe można wypowiadać zarówno poprzez smarfona, jak i smartwatcha funkcjonującego na platformie Android Wear. Znacznie zwiększa to komfort korzystania z termostatu, pozwalając wprowadzić korektę ustawień bez ruszania się z wygodnej kanapy.

Póki co funkcja działa tylko z platformą Android, ale nie można wykluczyć, że wkrótce zostanie udostępniona także dla użytkowników sprzętu z systemem iOS.

nest_google_now1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.