Tertill: nasz domowy ogrodnik

Marek Cekaw
Tertill: nasz domowy ogrodnik

Współtwórca Roomby Joe Jones, wspólnie z inżynierami z firmy Franklin Robotics, zaprojektowali nowe urządzenie o nazwie Tertill. Produkt jest odpowiednikiem Roomby, lecz zamiast sprzątaniem podług, zajmuje się naszym ogrodem.

0

Roboty pracujące w naszym domu stają się coraz częstszym widokiem. Na razie zajmują się m.in. sprzątaniem podłóg oraz koszeniem trawy, ale już wkrótce ujrzymy je w zupełnie nowej roli. Joe Jones, człowiek odpowiedzialny za sprzęt z rodziny Roomba, oraz specjaliści z Franklin Robotics stworzyli bowiem urządzenie o nazwie Tertill.

Jest to odpowiednik zautomatyzowanego odkurzacza, jednakże stworzony do nieco innych zadań niż sprzątanie domu. Tertill zajmie się bowiem naszym ogrodem. Maszyna będzie automatycznie spulchniać glebę, a dzięki specjalnym sensorom zajmie się także chwastami, które mogą zaszkodzić naszym roślinom.

Sprzęt jest przy tym w dużym stopniu samowystarczalny, gdyż energię do pracy zapewniają mu wbudowane panele słoneczne. Będzie więc sam się zasilał, choć w przypadku mniej słonecznych dni, można skorzystać ze stacji dokującej.

Za kilka dni na Kickstarterze uruchomiona zostanie kampania, która pozwoli zebrać fundusze na rozpoczęcie produkcji. Urządzenie kosztować ma około 300 dolarów. Więcej informacji na jego temat uzyskacie na oficjalnej stronie Franklin Robotics.

robot

Źródło: Egadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.