Testy iRobota

Jakub Kornacki
Testy iRobota

Firma iRobot Corporation w 2002 roku wprowadziła na rynek swego pierwszego robota odkurzającego. Innowacyjne urządzenie stało się rewolucyjnym sposobem sprzątania. Efektywność urządzenia została poddana testom.

0

W każdym domu istnieją miejsca, które powinny być zawsze wysprzątane. Łazienka i kuchnia, ze względu na swoje przeznaczenie brudzą się szybko i trzeba je nieustannie sprzątać. Salon czy pokój dzienny, w którym widoczne są zabrudzenia, nie zagwarantuje użytkownikom dobrego odpoczynku po ciężkim dniu pracy lub obowiązkach szkolnych.

Wśród respondentów została przeprowadzona ankieta, na podstawie której stwierdzono, jakiego rodzaju zabrudzenia na co dzień towarzyszą im najczęściej. Organizatorzy wybrali najczęściej udzielane odpowiedzi i na ich podstawie przygotowali doświadczenia mierzące skuteczność robotów odkurzających.

W salonie na podłodze rozsypano 100 gram bułki tartej, która odpowiada codziennym kurzom i okruszkom. W łazience znalazło się 100 gram proszku do prania oraz 4 gramy włosia. Na podłodze w kuchni urządzenie napotkało 100 gram cukru.

W walce z zabrudzeniami udział wziął bezprzewodowy odkurzacz iRobot Roomba 780. Urządzenie pracowało do momentu samoczynnego powrotu do stacji dokującej. Po zakończeniu pracy organizatorzy testu sprawdzili efekty sprzątania. Doświadczenia umieszczono w serwisie YouTube:
- iRobot Roomba 780 - test w salonie
- iRobot Roomba 780 - test w kuchni
- iRobot Roomba 780 - test w łazience

Źródło: informacja prasowa, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.