Tizen OS w nowych telewizorach Samsunga

Marek Cekaw
Tizen OS w nowych telewizorach Samsunga

Podczas targów CES 2015, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu, Samsung zamierza zaprezentować wiele nowych urządzeń. Wśród prezentowanych nowości ujrzymy zapewne także najnowsze modele odbiorników telewizyjnych w systemie Smart TV, funkcjonujących w oparciu o system operacyjny Tizen OS.

1

Koreański gigant już od jakiegoś czasu inwestuje w swój najnowszy system operacyjny Tizen OS, którego w niedalekiej przyszłości planuje na pełną skalę wykorzystywać w smartfonach oraz zegarkach. Nie ograniczy się jednak tylko do wymienionych urządzeń, gdyż platforma znajdzie swe miejsce także w najnowszych modelach odbiorników telewizyjnych.

Wprawdzie inni producenci zdecydowali się na wybór platformy Android TV, jednak Samsung zamierza iść w nieco innym kierunku i stworzyć wspólny ekosystem zapewniający współpracę wielu różnym urządzeniom. W ten sposób odbiorniki telewizyjne z systemem Tizen OS, za pośrednictwem WiFi Direct będą mogły synchronizować się np. z zegarkami lub smartfonami. Telewizor będzie także w stanie samodzielnie wyszukać urządzenia mobilne Samsunga i automatycznie się z nimi połączyć.

Dzięki temu w łatwy sposób prześlemy do telewizora zdjęcia lub filmy, jak również inne dane. Samsung obiecuje również, że użytkownicy nowych modeli odbiorników, będą również mogli oglądać przekaz na żywo na innych urządzeniach podłączonych do domowej sieci i to nawet wówczas, gdy telewizor będzie wyłączony.

Warto też przypomnieć, że sprzęt koreańskiego giganta będzie pierwszym poza urządzeniami Sony, którym będzie można korzystać z dostępu do usługi PlayStation Now, streamującej gry bezpośrednio z chmury. Nowe odbiorniki zostaną także wyposażone w dostęp do usług Sports Live oraz Milk Video.

tizen-tv_samsung1

Źródło: Pclab.pl

Waszym zdaniem

cezarys00

Od kiedy Samsung pozostawił na lodzie użytkowników Bady już nie powinien się ośmieszać,
Ludzie mają tysiące nawet niezłych smartfonów, tyle że bez wsparcia to tylko telefony. Aby korzystać z czegokolwiek innego niestety trzeba kupić inny smartfon.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.