TomTom CURFER: monitoruj wydajność samochodu

Jakub Kornacki
TomTom CURFER: monitoruj wydajność samochodu

TomTom CURFER jest najnowszym rozwiązaniem zaprezentowanym przez producenta zaawansowanych systemów nawigacyjnych. Po sparowaniu urządzenia ze smartfonem i podłączeniu go do auta istnieje możliwość monitorowania wydajności naszego samochodu.

0

Dzięki TomTom CURFER możemy poprawić osiągi pojazdu, a jednocześnie oszczędzić na paliwie. Urządzenie śledzi przeciążenia boczne a także pokazuje dane dotyczące efektywności przyspieszenia i hamowania. Kierowcy mogą osiągnąć perfekcję w ramach rywalizacji z nagrodami i możliwością dzielenia się wynikami w mediach społecznościowych.

Monitoring wydajności samochodu z TomTom CURFER pozwala przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze na eksploatacji naszego auta. Nowe rozwiązanie monitoruje najważniejsze parametry jazdy, czyli prędkość, przyspieszenie i drogę hamowania.  TomTom CURFER nauczy kierowców efektywnej, mniej kosztownej jazdy. TOMTOM_CURFER

TomTom CURFER jest również ciekawym rozwiązaniem dla osó zapominalskich, bowiem przy jego użyciu, a także dedykowanej aplikacji na wybrane urządzenia mobilne będziemy mogli odnaleźć swoje auto na parkingu. Model monitoruje również inne, równie ważne parametry samochodu, takie jak napięcie akumulatora, temperaturę oleju, obciążenie silnika i wiele innych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, kierowca automatycznie zostanie o tym fakcie poinformowany.

TomTom CURFER podłącza się do samochodu za pomocą gniazda OBD (On Board Diagnostics), które można znaleźć w większości aut wyprodukowanych po 2011 roku. Następnie należy sparować urządzenie z wybranym gadżetem mobilnym za pośrednictwem technologii Bluetooth i włączyć dedykowaną aplikację.

Źródło: TomTom, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.