Toshiba IKS-WB9518: monitoring w 4K

Marek Cekaw
Toshiba IKS-WB9518: monitoring w 4K

Kamery monitoringu powinny mieć jak najwyższą rozdzielczość obrazu, gdyż dzięki temu łatwiej będzie rozpoznać twarze intruzów, czy też numery rejestracyjne samochodów. Większość tego typu kamer oferuje stosunkowo niską rozdzielczość HD, jednak nie firma Toshiba, która wprowadza na rynek model IKS-WB9518, rejestrujący obraz w 4K.

0

Nowa kamera przeznaczona do pilnowania budynków przed intruzami, nagrywa obraz w imponującej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, przy płynności na poziomie 25 klatek na sekundę. Wyższa rozdzielczość pozwala zarejestrować znacznie więcej szczegółów, co zdecydowanie podnosi jej efektywność w przypadku nagrywania intruzów, pozwala monitorować większą powierzchnię, a także rejestrować szybko poruszające się obiekty.

Wprowadzenie tej kamery na rynek, pozwoli firmom znacznie zredukować liczbę standardowych kamer HD używanych do ochrony budynków lub terenu, których w porównaniu do sprzętu 4K, musi być o połowę więcej, by mogły monitorować szerszą przestrzeń. To z kolei pozwoli obniżyć koszty systemów monitoringu.

Dzięki cyfrowym systemom rejestracji obrazu, jest on wyraźny na całej klatce, a dodatkowo można poprawić jego jakość poprzez korektę wartości gamma, co zapewni lepszą widoczność w ciemniejszych obszarach i zredukuje zniekształcenia. Plusem sprzętu są także filtry True Day-Night, które podczas dnia zwiększają nasycenie barw rejestrowanego obrazu oraz poprawiają jego jakość w nocy, gdy poziom oświetlenia jest wyjątkowo niski.

IKS-WB9518 wyposażono w system kompresji obrazu H.264 , aby zmniejszyć nieco rozmiary plików z nagraniami, a dodatkowo może ona równocześnie nagrywać obraz w 4K oraz transmitować kilka strumieni w 1080p na standardowy monitor. Producent wyposażył ją także w czytnik kart microSD, obsługujący karty o maksymalnej pojemności 64 GB.

Cena i dostępność Toshiba IKS-WB9518 nie zostały na razie ujawnione.

toshiba-4k-camera-1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.