Toshiba X97: nowy telewizor 4K OLED japońskiej marki

Marek Cekaw
Toshiba X97: nowy telewizor 4K OLED japońskiej marki

Jeszcze niedawno Toshiba miała spore kłopoty finansowe i losy firmy stały pod znakiem zapytania. Na szczęście problemy udało się zażegnać i firma zaprezentowała właśnie swój pierwszy telewizor 4K OLED, model X97.

0

X97 to flagowy model tego producenta, wyposażony w ekran o przekątnej 65-cali oraz funkcjonalność Smart TV. Użytkownik może więc korzystać ze wszelkich udogodnień z tym związanych, takich jak dostęp do portalu YouTube oraz platformy filmowej Netflix, a także wielu innych aplikacji.

Może też korzystać z funkcji ScreenShare, pozwalającej streamować treści z urządzenia na Androidzie. Oprócz tego podłączy także do telewizora odtwarzacz 4K Blu-ray, używając do tego jednego z czterech wbudowanych złącz HDMI.

Producent naturalnie zadbał też o systemy poprawiające jakość obrazu, szczególnie w przypadku dynamicznych scen. Pomaga w tym m.in., funkcja MEMC (motion estimation/motion compensation), która poprawia wyświetlanie szybko poruszających się obiektów. Dla fanów elektronicznej rozrywki, przydatny będzie także tryb gracza, w którym czas reakcji matrycy wynosi poniżej 1 ms.

X97 nie jest jedynym modelem Toshiby, który firma wprowadzi na rynek w najbliższych miesiącach. Producent pokazał też nową linię odbiorników 4K z rodziny U67 dostępną w rozmiarach 43", 49", 55" i 65". Oprócz tego ma jeszcze w ofercie rodzinę Smart Series od 24 do 55" oraz Entry Series - 24-49" o rozdzielczościach HD i Full HD, posiadające wbudowane odtwarzacze DVD.

Flagowy model X97 kosztować będzie 4000 funtów. Ceny pozostałych modeli powinniśmy wkrótce poznać.

toshiba_x97_oled

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.