Toshiba zapowiada nowoczesny magnetofon

Marek Cekaw
Toshiba zapowiada nowoczesny magnetofon

Można by sądzić, że kasety magnetofonowe na dobre odeszły już do lamusa, ale tak nie jest. Toshiba zapowiedziała właśnie nowy magnetofon, który ponoć zaoferuje jakość nagrań na poziomie audio o wysokiej rozdzielczości.

0

Wielu sądziło, że kasety magnetofonowe są reliktem przeszłości, który odszedł już w zapomnienie. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda i koncern Toshiba prawdopodobnie planuje wskrzesić ten popularny niegdyś format zapisu muzyki.

Japońskie media donoszą bowiem, że firma zapowiedziała właśnie nowy sprzęt wyposażony w odtwarzacz CD oraz magnetofon kasetowy. Dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym, urządzenie zapewnić ma jakość nagrań z kaset na poziomie plików high-res. Informacje na temat nowego sprzętu są na razie jednak bardzo skromne. Wiemy jedynie tyle, że trafi do sprzedaży w niedalekiej przyszłości i będzie oferowany w przeliczeniu za kwotę poniżej 200 funtów.

Trudno powiedzieć po co w dzisiejszych czasach wskrzeszać kasety magnetofonowe, skoro istnieje wiele innych formatów zapewniających dostęp do muzyki wysokiej jakości. Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy jakieś bliższe szczegóły dotyczące nowego sprzętu, co pozwoli nam dokładniej go ocenić.

Toshiba tape

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.