Trzy obiektywy Olympus z serii M.ZUIKO

Damian Jaroszewski
Trzy obiektywy Olympus z serii M.ZUIKO

Firma Olympus dopiero co zaprezentowała nowe aparaty cyfrowe z serii PEN. Wraz z nimi na sklepowych półkach zagoszczą aż trzy obiektywy z gamy M.ZUIKO i specjalna zaślepka bagnetu. Wszystkie powstały z myślą o tzw. bezlusterkowcach.

0

Pierwszą z nowości jest model M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm f/2.8. Jest on odporny na zachlapania i kurz, dzięki czemu można go używać w nieco trudniejszych warunkach atmosferycznych, jak chociażby deszczowy dzień. Obiektyw oferuje powiększenie 1:1 z odległości już 19 cm. Wyposażony jest w powłokę ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), która - według producenta - o połowę zmniejsza efekty wypalenia i duszków.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm f/2.8

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm f/2.8

Kolejnym modelem jest M.ZUIKO DIGITAL ED 17 mm f/1.8. Jak widać, charakteryzuje się on dużą jasność. Firma Olympus obiecuje, że zastosowano w nim wiele zaawansowanych rozwiązań, które przekładają się na ciekawy efekt "bokeh" oraz brak pozaosiowej aberracji i zmiany kolorów na krawędziach. Jest także wyposażony we wskaźnik odległości, który pokazuje dystans od fotografowanego obiektu.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 17 mm f/1.8

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 17 mm f/1.8

Ostatnim obiektywem jest specjalna edycja M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm f/2 w kolorze czarnym. W zestawie ze sprzętem znajdują się osłona przeciwsłoneczna i zakrywka. Wykorzystuje on stabilizację obraz IS, w którą jest wyposażony każdy nowy aparat marki Olympus.

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm f/2

Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm f/2

Na zakończenie pozostała jeszcze zaślepka bagnetu 15 mm (30 mm) f/8, która może pełnić rolę stałoogniskowego obiektywu o stałej ostrości i przysłonie. Ma ona zaledwie 9 mm grubości. Pozwala na fotografowanie z odległości od 1 metra.
Model ED 17 mm f/1.8 ma trafić do sprzedaży w późniejszym terminie. Pozostałe urządzenia pojawią się na sklepowych półkach w październiku tego roku.

źródło: Olympus

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.