Ultra cienkie telewizory 4K od Sony

Marek Cekaw
Ultra cienkie telewizory 4K od Sony

Japoński koncern zaprezentował już tegoroczną linię telewizorów, a teraz uzupełnia ją o nową serię odbiorników wyświetlających obraz w formacie Ultra HD.  Zapowiedziane właśnie produkty charakteryzują się nie tylko wysoką funkcjonalnością, lecz także nowoczesnym wzornictwem.

0

Format 4K staje się coraz popularniejszy dzięki rosnącej liczbie dostępnych materiałów, więc producenci sprzętu oferują swym klientom kolejne modele wyświetlające obraz w wysokiej rozdzielczości. Wśród nich jest także koncern Sony, który zaprezentował nowe modele telewizorów Ultra HD. Warto jednak nadmienić, że nie są to odbiorniki zakrzywione.

Największe zainteresowanie wzbudzać będą modele X900C oraz X910C, które są ultra cienkie. Ich profil ma grubość zaledwie 5,08 mm, a więc są cieńsze od iPhone'a 6, który ma 6,9 mm, jak również tabletu Sony Xperia Z4 Tablet, którego obudowa mierzy 6,1 mm grubości. Sony nieprzypadkowo zdecydowało się na taką konstrukcję sprzętu. Twierdzi bowiem, że dzięki temu uzyskano wrażenie, że odbiornik zawieszony jest w powietrzu, co z pewnością będą potęgować uchwyty przeznaczone do zawieszenia go na ścianie.

sony-uhd-smart-tv-1

W nowej rodzinie produktów znajdziemy także modele X830C, X850C, X930C oraz X940C, wszystkie wyposażone w najnowszy procesor Sony X1 wspierający format 4K. Wspólnie z nowym silnikiem X-Reality PRO Picture Engine, odbiorniki nie tylko oferują natywną rozdzielczość Ultra HD, lecz także bardzo efektywnie upscalują materiały o niższej rozdzielczości.
W modelu X830C znajdziemy dodatkowo technologię TRILUMINOS, która oferuje znacznie szerszą gamę kolorów oraz dynamiczną korektę barw. Z kolei modele X930C i X940C wspierają standard HDR.

sony-uhd-smart-tv-4

Nowe odbiorniki funkcjonują w oparciu o Androida, oferując nie tylko standardową kolekcję usług streamujących media i treści, lecz także całą gamę aplikacji oraz usług, takich jak Google Play Store, Google Cast oraz programów, których możemy używać na naszych tabletach i smartfonach.

sony-uhd-smart-tv-2

Model X900C dostępny będzie w rozmiarach 55" i 65", natomiast X910C będzie dostępny w wersji 75-calowej. Oba produkty pojawią się w sprzedaży już latem, przy czym ich cena pozostaje na razie nieznana.

sony-uhd-smart-tv-3

Pozostałe modele są już dostępne w przedsprzedaży i możemy się ich spodziewać latem. X830C pojawi się w wersji 43" i 49" w cenach 1299 i 1599 dolarów. Konsumenci potrzebujący większego telewizora powinni sięgnąć po model X850C dostępny w wersjach 55", 65" i 75", oferowany w cenach 2199 dolarów, 3499 dolarów oraz 4999 dolarów. Model X930C dostępny będzie w rozmiarze 75" i cenie 4499 dolarów. Tą samą przekątną ma model X940C, który jednak kosztuje już 7999 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.