VPI Player: minimalistyczny gramofon

Marek Cekaw
VPI Player: minimalistyczny gramofon

Amerykańska firma VPI, specjalizująca się w produkcji gramofonów, wprowadza na rynek nowy sprzęt. Model nazywa się Player i został wyposażony w monofoniczny przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy.

0

Amerykańskie przedsiębiorstwo VPI z siedzibą w New Jersey, wprowadza do sprzedaży nowy model gramofonu o nazwie Player. Produkt podobny jest do wcześniejszego modelu tej firmy o nazwie Nomad i wyposażony w kilka rozwiązań, które spodobają się miłośnikom słuchania muzyki w formacie analogowym.

Gramofon dysponuje bowiem wbudowanym wzmacniaczem monofonicznym, pozwalającym podpić go do domowych systemów audio. Ma także wzmacniacz słuchawkowy z własnym potencjometrem głośności, idealny do dyskretnego słuchania muzyki.

Player został wyposażony we wkładkę z igłą Ortofon 2M Red, a także 9-calowe ramię z systemem eliminacji wstrząsów, które podczas pracy spoczywa na aluminiowym talerzu. Warto dodać, że zarówno sam talerz, jak i ramię oraz stopki gramofonu są wymienne, więc posiadacz sprzętu może go dopasować do indywidualnych preferencji.

VPI Player, mimo dość minimalistycznego wyglądu jest sprzętem z wysokiej półki. Za ten gramofon, na brytyjskim rynku trzeba więc zapłacić 1500 funtów.

VPI

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.