Vinci: słuchawki z Alexą i Spotify

Marek Cekaw
Vinci: słuchawki z Alexą i Spotify

Słuchawki dostępne w sprzedaży zwykle ograniczają się wyłącznie do transmisji muzyki przekazywanej ze źródła dźwięku. Czymś zupełnie innym jest natomiast Vinci, produkt który wprawdzie jest słuchawkami, ale oferującymi znacznie szerszą funkcjonalność. 

0

Vinci to według producenta pierwsze na rynki inteligentne słuchawki 3D, które rozumieją użytkownika. Naszpikowano je bowiem nowoczesną technologią, zapewniającą znacznie większą funkcjonalność niż w przypadku standardowych słuchawek. Mają m.in. technologię rozpoznawania głosu, a także Sztuczną Inteligencję w postaci cyfrowego asystenta Alexy.

Vinci1

Słuchawki współpracują z internetową chmurą i obsługiwane są komendami głosowymi. Ich największą zaletą jest jednak to, że nie potrzebują do działania smartfona, gdyż mają go wbudowanego. Wyposażono je bowiem we własny ekran dotykowy o przekątnej 3,2" i rozdzielczości 480 x 360 pikseli, umożliwiający sterowanie funkcjami.

Vinci2

W Vinci znajduje się także dwurdzeniowy 1,2 GHz procesor Cortex A7, z 1 GB RAM oraz systemy łączności w postaci modemu 3G, WiFi b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Są tam także sensory, w tym GPS, cyfrowy kompas, akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy. Oprócz tego twórcy zainstalowali optyczny pulsometr, jak również 16 lub 32 GB pamięci użytkowej w zależności od wariantu. W tym droższym jest także przetwornik AKM4376 DAC oraz system redukcji szumów.

Vinci3

Słuchawki mogą odtwarzać muzykę z własnej pamięci lub też z zewnętrznego urządzenia, które podłączymy poprzez gniazdo 3,5 mm, albo technologię Bluetooth. A jako że, dysponują własnym modemem komórkowym, całkowicie samodzielnie zapewniają dostęp do serwisów muzycznych takich jak Spotify, Amazon Primne Music oraz innych.

Vinci dysponują baterią o pojemności 1500 mAh, która według deklaracji producenta wystarczy na 10 godzin użytkowania lub miesiąc pracy w trybie czuwania. Słuchawki pojawią się w sprzedaży już w marcu przyszłego roku. Za standardowy model zapłacimy 199 dolarów, natomiast droższa wersja Pro, kosztować ma 299 dolarów.

Więcej informacji na temat słuchawek uzyskacie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.