Vivitek HK2288: projektor 4K dla kinomanów

Marek Cekaw
Vivitek HK2288: projektor 4K dla kinomanów

Projektory są coraz popularniejszymi urządzeniami, pozwalającymi zapewnić kinowe wrażenia w naszym własnym salonie. Ostatnio pojawia się coraz więcej modeli wyświetlających obraz w 4K, a jednym z najnowszych jest Vivitek HK2288.

0

Wprawdzie projektory, które oferują rozdzielczość Ultra HD są wciąż bardzo drogie, to coraz więcej modeli pojawiających się w sprzedaży, powinno wkrótce doprowadzić do spadku cen. Jednym z tańszych urządzeń tego typu jest Vivitek HK2288, którego dostaniemy na brytyjskim rynku za 2500 funtów.

Model ten został wyposażony w chip 4K DLP opracowany przez firmę Texas Instrument, który do emitowania obrazu wykorzystuje zestaw 4,15 mln luster. Producent zapewnia, że zainstalowane w sprzęcie systemy dają optymalny poziom czerni oraz szeroką paletę kolorów, podnoszącą jakość obrazu. Kontrast w tym modelu wynosi 1 000 000: 1, natomiast jasność to 2000 lumenów, co powinno wystarczyć do oglądania filmów bez potrzeby zaciemniania pomieszczenia.

Zaletą sprzętu jest wsparcie formatu HDR10 oraz trzy wejścia HDMI 2.0 z 4K i HDR pass-through, przeznaczone dla zewnętrznych źródeł obrazu. Dodam, że projektor jest już w sprzedaży i można go dostać w kolorze czarnym oraz białym.

Vivitek HK2288

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.