Wideorobot Ava 500

Jakub Kornacki
Wideorobot Ava 500

Lider zrobotyzowanych rozwiązań dla biznesu oraz klientów indywidualnych, firma iRobot poinformowała o projekcie z firmą Cisco. Niebawem na rynku pojawi się wideorobot Ava 500. Innowacyjne rozwiązanie jest połączeniem technologii telepresence oraz automatycznej nawigacji.

0

Dzięki iRobota Ava 500 oraz wykorzystaniu komputera, który obsługuje sygnał wideo, można "spotkać się" z osobami, które są w dowolnym miejscu na świecie. Obsługa nowego urządzenia jest prosta. Czytelny dotykowy interfejs można porównać do tego, który stosowany jest w istniejących już tabletów. Wystarczy wskazać lokalizację lub wybrać pomieszczenie czy imię pracownika. Gdy plan zadań zostanie już ustalony, robot automatycznie udaje się w wskazane miejsca.

iRobot Ava 500

Droga od stacji dokującej do wyznaczonego miejsca może zostać przeprowadzona w dwóch trybach - prywatnym oraz publicznym. Druga opcja polega na tym, ze użytkownik jest widziany oraz widzi przebywaną drogę, może zatrzymać robota, by np. porozmawiać z spotkaną po trasie osobą. Po zakończeniu polecenia Ava 500 automatycznie powraca do stacji dokującej, by naładować baterie.

iRobot Ava 500

Wykorzystanie automatycznej nawigacji eliminuje konieczność ręcznego sterowania robotem. Innowacyjne mobilne technologie skanują otoczenie, dzięki czemu zapewnione jest inteligentne oraz bezpieczne poruszanie się urządzenia. Zgodność ze wszystkimi standardami wideo to zasługa terminala Cisco TelePresence EX60.

Wideorobot Ava 500 pojawi się u wybranych partnerów Cisco na początku 2014 roku. Cena urządzenia jest jeszcze nieznana.

Źródło: informacja prasowa, AGDLab.pl, Cisco.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.