Wielofunkcyjna lampa oświetli dom i ochroni go przed włamywaczem

Marek Cekaw
Wielofunkcyjna lampa oświetli dom i ochroni go przed włamywaczem

Lampy już dawno przestały służyć oświetlaniu naszego mieszkania. Nowoczesne żarówki LED potrafią transmitować muzykę, powiadamiać nas o nadchodzącym połączeniu telefonicznym, czy też pełnić funkcję budzika. Jeszcze bardziej funkcjonalnym produktem jest najnowsza lampa Sony o nazwie Multifunctional Light.

0

Multifunctional Light wykorzystuje technologię LED opracowaną przez inżynierów koncernu Toshiba, zapewniając światło w pełnym spektrum, które może być idealnie dopasowane kolorem do naszego nastroju. Lampę można sparować ze smartfonem lub innym urządzeniem wykorzystującym WiFi, a następnie zdalnie kontrolować jej funkcje, łącznie z możliwością programowania harmonogramu pracy, tak jak ma to miejsce w innych inteligentnych żarówkach.

To oczywiście nie wszystko, gdyż Multifunctional Light jest znacznie bardziej zaawansowana od innych tego typu produktów. Sony wyposażyło ją w czujnik ruchu, sensor natężenia światła, a także czujniki temperatury oraz wilgotności. Ma też głośnik, mikrofon, czytnik kart pamięci oraz kontroler pracujący w podczerwieni.

Multifunctional Light współpracuje z systemami inteligentnych domów i dzięki temu można programować funkcje składające się z wielu różnych zadań. Gdy lampa wykryje, że wchodzimy do salonu, może włączyć telewizor lub klimatyzację. Potrafi też kontrolować odtwarzanie muzyki oraz termostat, więc jest w stanie obniżyć temperaturę ogrzewania, gdy nikogo nie będzie w pomieszczeniu i podwyższyć ją, gdy wykryje domowników. Działa też jako domowy interkom, a także system alarmowy i może nagrywać oraz odtwarzać wiadomości.

Multifunctional Light pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie tego roku i przez jakiś czas dostępny będzie tylko na rynku japońskim, jednak Sony później planuje wprowadzić go także do Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

sony-connected-light1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.