Wink: żarówki z funkcją ochrony domu

Marek Cekaw
Wink: żarówki z funkcją ochrony domu

Firma Wink wprowadza na rynek nowy zestaw inteligentnych żarówek LED. Dzięki specjalnej aplikacji, produkt nie tylko oświetla nasze mieszkanie, ale też chroni je przed włamywaczami.

0

Inteligentne żarówki LED to urządzenia, których funkcjonalność nie jest ograniczona wyłącznie do oświetlania pomieszczeń w naszym domu. Niektóre mogą służyć jako przekaźniki sygnału WiFi, inne posiadają wbudowane głośniki, lub tak jak produkty firmy Wink - rozwiązania chroniące dom przed intruzami.

Wink1

Wink właśnie wprowadził do sprzedaży nowy zestaw inteligentnych żarówek LED. Pakiet kosztujący 119 dolarów, składa się z dwóch żarówek oraz centralnego huba, który zapewnia z nimi komunikację.

Oprócz tego producent oferuje nową wersję mobilnej aplikacji sterującej sprzętem, którą wyposażono w dwa bardzo przydatne programy Home Sitter oraz Moonlight.

Wink2

Home Sitter to opcja, której zadaniem jest stworzenie wrażenia, że dom nie jest pozostawiony bez opieki, w czasie gdy wyjedziemy na wakacje. Innymi słowy system będzie losowo włączał żarówki, sugerując że robią to domownicy. Jest przy tym na tyle inteligentny, by robić to w sposób naturalny. Nie będą się więc zapalać w środku dnia lub nocy, gdy wszyscy powinni już spać.

Moonlight to z kolei funkcja, która po zachodzie słońca automatycznie włączy oświetlenie w domu oraz na zewnątrz.

Zestaw można oczywiście rozbudować, dokupując do niego kolejne żarówki i programując ich działanie według uznania.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.