Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Jakub Kornacki
Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

Zastanawiasz się, co zrobić z zużytym lub całkowicie zepsutym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Nie wiesz dlaczego nie wolno wyrzucać go do zwykłego śmietnika? Wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące elektroodpadów zostaną wyjaśnione podczas drugiej edycji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

0

Akcja została zorganizowana przez Biosystem oraz FagorMastercook. Całość jest wspierana przez Urząd Miasta. Impreza rozpocznie się 9 października. Specjalna inicjatywa powstała w celu poinformowania mieszkańców o szkodliwym wpływie na środowisko naturalne substancji, które znajdują się w odpadach elektronicznych i elektrycznych. Imprezę doceniła Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która nagrodziła gminę Wrocław tytułem "Polskiej Gminy Przyjaznej Recyklingowi".

WDR

Akcja rozpocznie się już jutro, 9 października, na Rynku Głównym. Na początku odbędzie się happening, podczas którego młodzież wystąpi w nietypowych ubiorach wykonanych z elektrycznych, domowych sprzętów. Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu zostaną zakończone koncertem zespołu Recycling Band. Organizatorzy przygotowali wiele zabaw i konkursów. Impreza połączona jest ze zbiórką odpadów elektronicznych, która odbędzie się 23 października w sześciu polskich miastach.
Więcej informacji jest dostępnych pod adresem www.wde2013.pl.

Źródło: informacja prasowa, WDE, AGDLab.pl.
--
Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.