Wyciekła specyfikacja Fujifilm X100F

Marek Cekaw
Wyciekła specyfikacja Fujifilm X100F

W sieci pojawiły się przecieki dotyczące najnowszego modelu kompaktowego aparatu cyfrowego firmy Fujifilm. Urządzenie o nazwie X100F, zostanie wyposażone w sensor wysokiej rozdzielczości oraz optykę zapożyczoną z poprzedniego modelu X100T.

0

Fani marki Fujifilm z wielką niecierpliwością oczekują na premierę jej najnowszego aparatu fotograficznego X100F. Nie wiemy na razie kiedy produkt mógłby trafić na sklepowe półki, jednak dzięki przeciekom pojawiającym się w sieci, możemy zapoznać się z jego specyfikacją techniczną.

Wynika z nich, że X100F zostanie wyposażony w 24 Mpix sensor X-Trans CMOS III. Nie jest to nowy element i fanom tej marki z pewnością wyda się znajomy. Jest to sensor, który został wykorzystany w bezlusterkowcach X-Pro2 oraz X-T2, zapowiedzianych na początku bieżącego roku.

Jeśli natomiast chodzi o optykę, to aparat będzie wykorzystywał ten sam obiektyw 23 mm f/2.0, który obecny jest w modelu X100T. Nie jest to jedyny element zapożyczony z innych aparatów Fujitsu, gdyż pokrętło ustawiania pracy przesłony oraz wyboru wartości ISO, pochodzić ma z modelu X-Pro2.

Nowe ma być natomiast pokrętło ustawień opcji, umieszczone w górnej części przedniego uchwytu. Niestety osoby oczekujące większego akumulatora mogą być rozczarowane, gdyż producent pozostawi baterię o tej samej pojemności co w X100T.

Fujifilm X100F swej oficjalnej zapowiedzi doczeka się już w lutym przyszłego roku.

fujifilm-x1

Źródło: Photorumors.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.