Wygodniejsze selfie z kijkiem Nikon N-MP001

Marek Cekaw
Wygodniejsze selfie z kijkiem Nikon N-MP001

Wprawdzie coraz więcej muzeów zakazuje używania kijków do selfie, lecz nie da się zaprzeczyć, że akcesoria te są coraz powszechniej wykorzystywane. Ich popularność zauważył nawet Nikon, który wprowadza na rynek własny kijek N-MP001.

0

Moda na selfie istnieje już od kilku dobrych, jednak nie każde zdjęcie da się zrobić wyciągając jedynie dłoń, gdyż czasem trzeba objąć w kadrze większą przestrzeń. Pomagają w tym coraz popularniejsze kijki do selfie umożliwiające oddalenie smartfonu od twarzy na większą odległość.

Akcesoria te oferowane są zazwyczaj przez firmy trzecie, lecz wzrost ich popularności sprawił, że handel nimi stał się bardzo intratny, więc do biznesu postanowili dołączyć również producenci sprzętu fotograficznego. Jednym z nich jest Nikon, który wprowadza na rynek własny kijek N-MP001.

Produkt waży 0,4 kg i ma 11,5 cm długości, zaś po wysunięciu na pełną długość liczy sobie wówczas 45,5 cm. W odróżnieniu od typowych kijków, ten został zaprojektowany do trzymania cyfrowych aparatów fotograficznych i przykręca się go do otworu na statyw. Z drugiej strony dysponuje wygodnym uchwytem pokrytym pianką i wyposażonym w pasek na nadgarstek. Niestety nie dysponuje żadnym mechanizmem wyzwalacza migawki, więc musimy polegać wyłącznie czasowym wyzwalaczu.

Nikon N-MP001 dostępny jest na razie wyłącznie w przedsprzedaży i nie wiadomo kiedy trafi na rynek. Produkt kosztuje 59,95 dolarów.

Nikon N-MP001_1

Nikon N-MP001_2

Źródło: Nikonusa.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.