Wyjątkowo oszczędne lodówki LG

Tekst powstał we współpracy z firmą LG
Jakub Kornacki
Wyjątkowo oszczędne lodówki LG

Lodówka jest jednym z najczęściej używanych, a co za tym idzie najbardziej "prądożernym" urządzeniem w każdym domu. Na polskim rynku pojawiła się nowa seria chłodziarko-zamrażarek firmy LG Electronics, które charakteryzują się rekordowo niskim poborem energii oraz wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

0

Firma LG Electronics bije rekordy energooszczędności wśród lodówek, które są dostępne na rynku. Urządzenia LG Combi reprezentują najwyższą obecnie klasę poboru energii energetycznej A+++ - 20%. Wybierając urządzenie z tej klasy można zyskać nawet półtora roku darmowej energii w porównaniu do lodówki pochodzącej z klasy A+.

oj

Sercem najnowszych lodówek LG Electronics jest silnik, a dokładnie kompresor liniowy. Jego zadanie polega na podniesieniu wydajności urządzeń, która będzie przejawiała się w przedłużeniu żywotności oraz cichej pracy. Dzięki jego działaniu lodówki są w stanie o 40% zmniejszyć pobór prądu, a także są bardziej ciche o 25% w porównaniu do urządzeń wykrozystujących standardowy silnik. W celu potwierdzenia niezawodności oraz wydajności nowego inwerterowego kompresora LG producent postanowił przedłużyć jego gwarancję aż do dziesięciu lat.

oj1

W nowych lodówkach Side by Side zastosowano system Door-in-Door, który ułatwia dostęp do najczęściej wybieranych produktów spożywczych. Producent zastosował dodatkowe drzwiczki, przez co zmniejszono możliwość ucieczki zimnego powietrza o około 41%. Wewnątrz utrzymywana jest równomierna temperatura dzięki czemu kompresor może pracować stale z tą samą mocą.

oj2

Zastosowane przez producenta rozwiązanie Total No Frost zapewnia jednakową temperaturę we wszystkich poziomach wewnątrz urządzenia. Lodówki wyposażono bowiem w wewnętrzne oraz zewnętrzne czujniki temperatury, co wpływa na efektywność oraz dostosowanie temperatury do warunków, w których pracuje lodówka.

Lodówki LG Combi oraz Side by Side powoli pojawiają się w sprzedaży. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej.

Źródło: LG Electronics, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.