Wynd: przenośny oczyszczacz powietrza

Marek Cekaw
Wynd: przenośny oczyszczacz powietrza

W naszym domu można spotkać już wiele inteligentnych urządzeń, takich jak ekspresy do kawy, lodówki, czy też klimatyzatory, a powoli dołączają do nich również oczyszczacze powietrza. Jednym z najnowszych tego typu urządzeń jest Wynd firmy Wynd Technologies.

0

Producent kilka dni temu założył na Kickstarterze kampanię, przy pomocy której zamierza zebrać fundusze potrzebne na rozpoczęcie produkcji nowego urządzenia, które pojawi się w sprzedaży już w listopadzie i będzie kosztowało 189 dolarów.

wynd_sensor2

Co takiego niezwykłego jest w tym oczyszczaczu, czego nie oferują inne tego typu urządzenia. Produkt o wysokości 17,4 cm i średnicy u podstawy 7,2 cm jest niewielkim cylindrem o masie nieco ponad 400 gram co oznacza, że jest w pełni przenośny i można go zabrać ze sobą wszędzie. Nie jest niestety zbyt cichy, gdyż w trybie normalnej pracy generuje hałas na poziomie aż 45-50 dB, natomiast w trybie ekonomicznym zmniejsza się do 25-30dB.

Urządzenie zasysa powietrze w dolnej części, a następnie przepuszcza je przez medycznej klasy filtr powietrza, by w górnej części wypuścić je całkowicie pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Sprzęt wykorzystuje też do działania zaawansowany filtr Air Quality Tracker, sprzedawany oddzielnie za 89 dolarów, który na bieżąco kontroluje jakość powietrza, wybierając poziom jego oczyszczania, jeśli zostawimy go w trybie automatycznej pracy.

wynd_sensor1

Produkt współpracuje z darmową aplikacją na platformę iOS, która dostarcza dane ze stacji monitorowania powietrza rozmieszczonych na całym świecie, a także umożliwia sprawdzenie jakość powietrza, jakim oddycha nasza rodzina i znajomi.

wynd_sensor3

Aplikacja poinformuje też użytkownika o konieczności wymiany filtra i złoży zamówienie na nowy egzemplarz. Ma on kosztować maksymalnie 7 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.