Wyższa jakość obrazu i większa czułość

Daniel Laskowski
Wyższa jakość obrazu i większa czułość

Smukłe, zaawansowane aparaty Cyber-shot WX50 firmy Sony to większa czułość i wyższa jakość obrazu. Aparaty te pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.

0

Stworzony przez firmę Sony aparat cyfrowy Cyber-shot, tworzy wyjątkowej jakości fotografie i nagrywa szczegółowe filmy Full HD. Dzięki swoim rozmiarom z łatwością mieści się w kieszeni. WX50 to aparat wyposażony w bardzo czuły i wydajny przetwornik obrazu CMOS Exmor R, którego rozdzielczość to 16,2 megapiksela.
Dzięki połączeniu z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ aparat gwarantuje nieskazitelny obraz nawet w słabym świetle oraz dużą szybkość działania.
Cyber-shot WX50 ma w użyciu wiele prostych funkcji.
Technologia Extra High Sensitivity zwiększa maksymalną czułość aparatu do ISO 12 800, która ułatwia wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle. Poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie, z czym wiąże się czystość i naturalny wygląd zdjęć wnętrz oraz portretów wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

O wiele bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot posiada obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. Stabilizacja działa efektywnie nawet i przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu.

Tryb Superior Auto ułatwia uzyskanie dobrych zdjęć w każdych okolicznościach. W owym trybie WX50 rozpoznaje panujące warunki i typ ujęcia, po czym sam dobiera ekspozycje i inne ustawienia. Dzięki czemu zapewnia on szeroki zakres dynamiczny oraz niski poziom szumów.

Aparat wyposażony został w obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym Zoom można podwoić bez obniżania jakości obrazu dzięki technologii By Pixel Super Resolution. Możliwe jest szczegółowe zbliżenie obrazu aż do 10x bez mozaikowatych wzorów.

Tryby artystyczne obejmują twórcze ustawienia takie jak : aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, ilustracja, akwarela, miniatura, obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi oraz miękki obraz high-key.

Aparat posiada tryby panoramy 3D i fotografii 3D, które nadają zdjęciom nowy wymiar. Można je później obejrzeć na tv 3D lub komputerze VAIO z serii 3D.

Oprogramowaniu PlayMemories Home, ułatwia przeglądanie, przetwarzanie i drukowanie zdjęć, wysyłanie je mailem, umieszczanie na stronach www, nagrywanie na płyty itd.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.