XGIMI H1: projektor z własnym nagłośnieniem

Marek Cekaw
XGIMI H1: projektor z własnym nagłośnieniem

Projektory świetnie nadają się do oglądania filmów, zapewniając obraz o dużej przekątnej. Ich wadą jest jednak konieczność dokupienia systemu audio, gdyż same zwykle nie mają głośników. Rozwiązaniem tego problemu może być urządzenie o nazwie XGIMI H1, dysponujące własnym nagłośnieniem.

0

Do uzyskania w domu wrażeń kinowych, potrzebujemy projektora. Duża przekątna obrazu, wynosząca czasem nawet kilka metrów, zapewnia nam taki komfort oglądania, jakiego nie da żaden telewizor. Wadą projektorów jest jednak konieczność zapewnienia dodatkowego nagłośnienia, które niemało kosztuje i zajmuje sporo miejsca. Można jednak z tą kwestią poradzić przy pomocy projektora o nazwie XGIMI H1.

XGIMI H1 1

Jest to urządzenie, które można określić mianem wielofunkcyjnego. W srebrnej obudowie znalazł się czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,75 GHz z 3 GB RAM'u zajmujący się obsługą urządzenia, a także dekoder obrazu obsługujący strumień w 4K.

Niestety sam projektor nie jest Ultra HD, lecz jedynie Full HD i choć obsługuje sygnał 4K, to skaluje go do niższej rozdzielczości 1080p. Może natomiast wyświetlać obraz o przekątnej do 300", a dzięki specjalnej soczewce, potrafi także obsługiwać tryb 3D.

Najciekawsze jest jednak to, że XGIMI H1 ma własny system nagłośnienia. Wbudowano w niego 45 mm głośnik firmy Harman Kardon, który dodatkowo pełni funkcję standardowego głośnika Bluetooth i może odtwarzać muzykę z pamięci smartfona, gdy akurat nie oglądamy filmu.

Projektor wyposażono w system Android, więc jego funkcjami możemy sterować przy pomocy aplikacji mobilnej, lub też dedykowanego pilota załączonego przez producenta.

XGIMI H1 2

XGIMI H1 do sprzedaży trafi już w grudniu, a kosztować ma jedyne 699 dolarów. Więcej informacji na temat tego produktu, uzyskacie na stronie Indiegogo.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.