Xiaomi Laser Projector: krótkoogniskowy projektor z Androidem

Marek Cekaw
Xiaomi Laser Projector: krótkoogniskowy projektor z Androidem

Chińska firma Xiaomi zaprezentowała nowy model projektora. Xiaomi Laser Projector jest sprzętem krótkoogniskowym z laserowym źródłem światła i będzie sprzedawany w przeliczeniu za kwotę 1300 euro.

0

Xiaomi już już od jakiegoś czasu jest obecnie na rynku sprzętu RTV, a teraz wzmacnia swą pozycję, prezentując zupełnie nowy projektor. Urządzenie nazywa się Xiaomi Laser Projector i jest krótkoogniskowym projektorem laserowym.

Dzięki tego typu konstrukcji, projektor może znajdować się w odległości od 2 do 20 cm od ściany, zapewniając obraz o maksymalnej przekątnej 150". Ma on przy tym rozdzielczość 1080p.

Sprzęt wyposażony jest w technologię DLP pochodzącą od firmy Texas Instruments, a ściślej mówiąc w laserowe źródło światła ALPD 3.0. Jego jasność jest na poziomie 5000 lumenów, zaś kontrast wynosi 3000:1. Oferuje też aż 85 proc., pokrycia barw palety NTSC, a jego żywotność wynosi 25 000 godzin, lub 34 lata przy założeniu korzystania przez dwie godziny dziennie.

Projektor ma trzy porty HDMI, czterordzeniowy procesor A53 oraz system Android z nakładką MIUI TV. Producent wyposażył go również w głośniki (dwa tweetery i dwa woofery) oraz wyjście do dedykowanego wzmacniacza. Nie zapomniał rzecz jasna o WiFi i Ethernecie, które pozwala streamować treści.

Xiaomi Laser Projector pojawi się na razie tylko na rynku chińskim, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości będzie sprzedawany również w innych krajach.

xiaomi-projector1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.