Xperia Ear Duo: kompaktowe słuchawki douszne

Marek Cekaw
Xperia Ear Duo: kompaktowe słuchawki douszne

Podczas targów MWC 2018, Sony pokazało nowy model kompaktowych słuchawek dousznych. Produkt o nazwie Xperia Ear Duo, pojawi się w sprzedaży już w maju i będzie kosztować 279,99 dolarów.

0

Podczas styczniowych targów CES w Las Vegas, Sony pokazało koncepcyjne słuchawki Xperia Ear Duo. Wówczas był to jedynie prototyp, lecz japoński koncern postanowił zmienić go w komercyjny produkt.

Podczas trwających w Barcelonie targów telekomunikacyjnych, Sony zaprezentowało komercyjną wersję słuchawek Xperia Ear Duo. Firma zapowiedziała, że produkt pojawi się w sprzedaży już w maju tego roku i będzie oferowany w cenie 279,99 dolarów.

Słuchawki są bezprzewodowe i mają otwartą konstrukcję, dzięki której użytkownik słyszy otaczające go dźwięki. Wbrew pozorom nie jest to wada, gdyż w ten sposób sprzęt zapewnia większe bezpieczeństwo, np. podczas jazdy rowerem. Zastosowano w nich również technologię przestrzennego przewodnika akustycznego, opracowaną w ramach inkubatora pomysłów Future Lab Program. Dzięki temu rozwiązaniu, muzyka stapia się z dźwiękami otoczenia, co tworzy bardzo ciekawy efekt.

Słuchawki mają też panele dotykowe do sterowania funkcjami i obsługują gesty. Potrząśnięcie głową w odpowiedni sposób pozwoli więc odebrać lub odrzucić połączenie przychodzące. Skręcenie nią w prawo lub lewo umożliwia z kolei przełączanie się pomiędzy utworami.

Produkt obsługuje też cyfrowych asystentów Google Assistant oraz Siri, zaś wbudowana bateria pozwoli słuchać muzyki przez cztery godziny. W etui znajduje się natomiast powerbank, pozwalający trzykrotnie naładować sprzęt.

Xperia Ear Duo1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.