Yamaha CX-A5100: flagowy amplituner japońskiej firmy

Marek Cekaw
Yamaha CX-A5100: flagowy amplituner japońskiej firmy

Miłośnicy kina domowego, już wkrótce będą mogli wzbogacić swe systemy audio o najnowszy amplituner stworzony przez inżynierów japońskiej firmy Yamaha. CX-A5100 jest następcą flagowego modelu CX-A5000 z 2013 roku i oferuje wiele nowości. 

0

Yamaha CX-A5100 przeznaczona jest dla najbardziej wymagających użytkowników, oferując im 11 kanałów, jak również dwa wyjścia na subwoofery, pozwalające stworzyć bogatą scenę dźwięku przestrzennego w systemie 11.2 kanałów.

yamaha1

Produkt wyposażono w pełnen zakres wejść, wśród których znajdziemy 8 złącz HDMI (w tym dwa wyjścia), trzy złącza composite video (jedno wyjście), pięć wejść composite video (jedno wyjście), wejścia coaxialne i optyczne, dziewięć wejść analogowych oraz złącze XLR. Na przednim panelu umieszczono z kolei wyjścia USB oraz złącze słuchawkowe 6,3 mm.

yamaha2

Amplituner obsługuje m.in. standardy Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, oraz DTS:S i został wyposażony w firmowy system automatycznej kalibracji YPAO 3D, który samodzielnie dopasowuje ustawienia sprzętu do rodzaju pomieszczenia. Nie zabrakło też współpracy z urządzeniami przenośnymi i możliwości odtwarzania muzyki z nośników USB oraz iPhone'ów, a także technologii MusicCast, która pozwala bezprzewodowo transmitować muzykę do kompatybilnych głośników.

yamaha3

Sprzęt obsługuje ponadto internetowe rozgłośnie radiowe i serwisy muzyczne, takie jak Rhapsody, SiriusXM oraz Pandora.

yamaha4

Yamaha CX-A5100 pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu, a wyceniono ją na 2499,95 funtów. Więcej szczegółów technicznych uzyskacie bezpośrednio na stronie producenta.

Źródło: Yamaha.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.