Yamaha MusicCast ze wsparciem dla Alexy

Marek Cekaw
Yamaha MusicCast ze wsparciem dla Alexy

Koncern Yamaha potwierdza, że od jesieni bieżącego roku produkty z rodziny MusicCast zostaną wyposażone w sterowanie głosowe. Dzięki aktualizacji oprogramowania, zaczną współpracować z cyfrowym asystentem Alexa, co pozwoli kontrolować ich pracę bez użycia pilota.

0

Yamaha zamierza już niebawem podnieść funkcjonalność sprzętu należącego do rodziny MusicCast. Ponad 40 różnych urządzeń, takich jak głośniki, amplitunery oraz soundbary, jesienią otrzyma aktualizację oprogramowania, która wzbogaci je o współpracę z cyfrowym asystentem Alexa, flagową technologią Amazonu.

Dzięki temu rozwiązaniu, posiadacze każdego z tych urządzeń, będą mogli schować piloty do szuflady, ponieważ zyskają możliwość kontrolowania sprzęt przy pomocy komend głosowych, wydawanych wirtualnemu asystentowi. W ten sposób można będzie kontrolować wszystkie najważniejsze funkcje urządzeń, a więc m.in., sterować odtwarzaniem i natężeniem głosu.

Aktualizacja planowana jest jednak dopiero na jesień, więc posiadacze urządzeń Yamahy będą musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nową funkcję kilka miesięcy.

yamaha_musiccast-1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.