Yamaha R-N803D: sieciowy amplituner już w sprzedaży

Marek Cekaw
Yamaha R-N803D: sieciowy amplituner już w sprzedaży

Po kilku miesiącach oczekiwania, Yamaha wprowadza na rynek nowy model sieciowego amplitunera stereo R-N803D. Produkt wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferowany jest w cenie 700 funtów.

0

Latem bieżącego roku Yamaha zaprezentowała nowy model sieciowego amplitunera R-N803D. Produkt został już ostatecznie ukończony i wprowadzony na rynek. Na brytyjskim rynku można go kupić w cenie 700 funtów, więc jest to sprzęt przeznaczony dla wymagającego użytkownika.

R-N803D jest pierwszym dwukanałowym amplitunerem japońskiej marki, wyposażonym w układ YPAO (Yamaha Parametric Room Acoustic Optimizer). System stosowany dotychczas w droższym sprzęcie, dokonuje pomiaru kształtu pomieszczenia, uwzględniając materiał z którego wykonano ściany oraz pozycję głośników. Następnie dostosowuje swe parametry pracy, aby zapewnić jak najlepszą jakość brzmienia.

W urządzeniu zastosowano przetwornik DAC SABRE 9006AS 24bit/192kHz, specjalnie zaprojektowany do tego modelu transformator oraz osiem tranzystorów zasilających, po cztery na każdy kanał. Dzięki temu sprzęt maksymalnie zapewnia 145 W mocy na kanał przy impedancji 8 Ohm.

Wyposażono go także w pokaźną gamę złącz. Urządzenie ma m.in., analogowe wejścia RCA, gniazdo ethernetowe, cyfrowe i optyczne wejścia coaxialne, WiFi i Bluetooth, a także technologię AirPlay oraz wejście USB. Jest też niemało wyjść, a dodatkowo sprzęt zintegrowano z muzycznymi serwisami Deezer, Tida, Qobuz, jak również cyfrowymi tunerami DAB/DAB+.

Amplituner może być kontrolowany za pomocą dedykowanej aplikacji muzycznej, zaś system MusicCast, umożliwia stworzenie systemu multiroom. Dodatkowym atutem jest także współpraca z cyfrowym asystentem Alexą.

R-N803D 1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.