Yamaha RX-S601 i RX-S601D: wysokiej jakości amplitunery AV

Jakub Kornacki
Yamaha RX-S601 i RX-S601D: wysokiej jakości amplitunery AV

Yamaha RX-S601 oraz Yamaha RX-S601D to dwa najnowsze amplitunery sieciowe AV typu "slim", które charakteryzuje nowoczesne, eleganckie wzornictwo, a także niezwykła jakość dźwięku i obrazu. Uniwersalne urządzenia oferują wiele funkcjonalnych rozwiązań.

0

Najnowsze konstrukcje Yamaha RX-S601 oraz Yamaha RX-S601D typu "slim" wyróżnia elegancka, stylowo prezentująca się obudowa, która jest nieco niższa w porównaniu do pozostałych modeli amplitunerów AV wyprodukowanych przez japońskiego producenta. Wysokość jego konstrukcji stanowi 1/3 pozostałych modeli. Urządzenie, podobnie jak najnowsze produkty oferowane przez markę, jest zgodne z domowym systemem bezprzewodowej muzyki MusicCast. Oznacza to, ze ulubiona muzyka moze być strumieniowana z dowolnego źródła dostępnego w domu i podłączonego do domowej sieci, np. odtwarzacza Blu-ray czy dekodera telewizyjnego.uf1

Amplitunery Yamaha RX-S601 oraz Yamaha RX-S601D w pełni obsługują Bluetooth, a także funkcję opracowaną przez inżynierów japońskiej firmy - Bluetooth output. Stwarza ona możliwość zdalnego przesyłania muzyki na mobilne słuchawki lub głośnik przenośny. Nowe urządzenia obsługują wiele popularnych formatów audio i wideo, w tym pliki audio o wysokiej rozdzielczości DSD, WAV, FLAC i AIFF (aż do 192 kHz/24 bity). Modele posiadają przepustowość sygnału o najwyższym standardzie rozdzielczości 4K Ultra High Definition.uf2

Użytkownicy mogą strumieniować materiały za pomocą złącza Wi-Fi. Oprócz tego mogą oni skorzystać z dostępu do bogatej biblioteki mediów Spotify czy radia internetowego. Amplituner AV Yamaha RX-S601D dodatkowo wykorzystuje tuner do odbioru radia cyfrowego DAB/DAB+. Obydwa modele wykorzystują zaawansowane podzespoły.

Amplitunery Yamaha RX-S601 oraz Yamaha RX-S601D są już dostępne w sprzedaży. Pierwszy z modeli wyceniono na 2499 zł, z kolei drugi - 2799 zł.

Źródło: Yamaha, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.