Yamaha RX-V379: 5.1-kanałowy amplituner 4K

Jakub Kornacki
Yamaha RX-V379: 5.1-kanałowy amplituner 4K

Yamaha RX-V379 jest najnowszym amplitunerem AV w ofercie producenta, który zasilił popularną linię RX-V79. Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością odtwarzanego dźwięku i obrazu, wykorzystaniem technologii Bluetooth, a co najważniejsze - przepustowością sygnału Ultra High Definition 4K.

0

5.1-kanałowa konstrukcja wyróżnia się wysoką mocą 100 W na kanał. Dźwięk może być strumieniowany metodą tradycyjną, jak i bezprzewodowo z wybranych urządzeń mobilnych za pomocą technologii Bluetooth. Wysoką jakość brzmienia skompresowanych plików zapewnia układ Compressed Music Enhancer, który był już wykorzystywany w poprzednich modelach amplitunerów. Podczas projektowania modelu Yamaha RX-V379 został on zoptymalizowany i poprawiony pod kątem najwyższej jakości odtwarzania plików muzycznych drogą bezprzewodową.dh1Yamaha RX-V379 jest kompatybilny z obsługą wideo o najwyższym standardzie rozdzielczości Ultra High Definition 4K. Zostało to wprowadzone z myślą o fanach domowych seansów filmowych. Model wyposażono w cztery wejścia oraz jedno wyjście HDMI. Jedno wejście oraz wyjście jest zgodne ze standardem HDCP 2.2, który zapewnia ochronę przed nielegalnym kopiowaniem materiałów wideo. Yamaha RX-V379 mo9że stać się prawdziwym centrum rozrywki multimedialnej, do którego można podłączyć odtwarzacz Blu-ray, źródła audio, telewizor czy komputer. dh2

Yamaha RX-V379 wyposażono również w cyfrowy port USB, który umieszczono na przednim panelu. Amplituner AV obsługuje popularne formaty HD Audio, m.in. Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. W modelu zastosowano wiele funkcjonalnych rozwiązań, które stwarzają możliwość przestrzennego odtwarzania dźwięku czy wykorzystania specjalnych opcji dedykowanych kinu domowemu.

Amplituner AV Yamaha RX-V379 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi 1499 zł.

Źródło: Yamaha, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.