Yamaha RX-V379: budżetowy amplituner kina domowego

Marek Cekaw
Yamaha RX-V379: budżetowy amplituner kina domowego

Firma Yamaha wprowadza do sprzedaży podstawowy model amplitunera kina domowego, skierowany dla mało wymagających konsumentów. RX-V379 oferuje dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1, a także wiele przydatnych funkcji.

0

Dobry zestaw kina domowego potrafi kosztować niemałe pieniądze, ale jeśli nie jesteśmy szczególnie wybredni i potrzebujemy dźwięku przestrzennego w podstawowym standardzie 5.1 i nie oczekujemy żadnych fajerwerków, to nasze potrzeby w zupełności zaspokoi Yamaha RX-V379.

To podstawowy model najnowszej rodziny amplitunerów kina domowego japońskiej marki, który kosztuje zaledwie 300 dolarów. Niska cena nie oznacza jednak sprzętu kompletnie pozbawionego funkcjonalności. Urządzenie odtwarza dźwięk w standardzie 5.1 oferując 110 W na kanał przy impedancji 8 Ohm lub 160 W na kanał przy 4 Ohm. Obsługuje takie formaty jak Dolby True HD oraz DTS-Master Audio i oferuje aż 17 różnych ustawień parametrów dodatkowych efektów.

yamaha-rx-v379-1

Wyposażono go w system Yamaha Parametric Acoustic Optimizer, który analizuje rozkład pomieszczenia, by dzięki temu dobrać rozmieszczenie głośników zapewniające jak najlepszy efekt. Producent zadbał także o przetwornik DAC oraz ustawienia przeznaczone do optymalizacji odtwarzania utworów w formacie MP3.

Amplituner oferuje cztery wejścia HDMI ze wsparciem dla sygnału w 3D oraz 4K Ultra HD/60 fps, jak również wyjście HDMI z ARC, oraz trzy cyfrowe wejścia sygnału audio, w tym dwa coaxialne oraz jedno optyczne.

yamaha-rx-v379-2

Znajdziemy w nim także tuner FM/AM oraz technologię Bluetooth pozwalającą streamować muzykę bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Urządzenie współpracuje ponadto z mobilną aplikacją Yamahy, umożliwiając obsługę sprzętu za pośrednictwem smartfonów wyposażonych w platformy iOS i Android.

Yamaha RX-V379 to ciekawa propozycja dla osób, które składają zestaw do oglądania filmów w 4K UHD, a nie mają dużego budżetu. Dzięki niskiej cenie amplitunera zaoszczędzone pieniądze będą mogli wydać na większy telewizor lub lepsze głośniki.

Źródło: Digitaltrends.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.