Yamaha YAS-108: smukły soundbar z dźwiękiem 3D

Marek Cekaw
Yamaha YAS-108: smukły soundbar z dźwiękiem 3D

Japoński koncern Yamaha wprowadza do sprzedaży całkowicie nowy soundbar. Model YAS-108 charakteryzuje się bardzo smukłą obudową, idealnie stapiającą się z resztą wyposażenia kina domowego, oferując przy tym dźwięk przestrzenny.

0

Nowy produkt jest następcą modelu YAS-107 i został zaprojektowany w taki sposób, by nie rzucać się w oczy. Jego niewielka konstrukcja pozwala mu niemalże stopić się z podstawką telewizora, przez co staje się prawie całkowicie niewidzialny. Dla wielu osób jest to duża zaleta, gdyż nie chcą, by cokolwiek zaburzało im wygląd telewizora.

Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu zainstalowanych przetworników, soundbar otacza użytkownika dźwiękiem niemal ze wszystkich stron, w tym również z góry. Osiągnięto to wyłącznie dzięki technologii DTS Virtual:X 3D i bez konieczności instalowania dodatkowych głośników w określonych miejscach. Dźwięk wydobywa się z pary subwooferów, dwóch kopułkowych tweeterów oraz dwóch wooferów. Jest też port bas-reflex podnoszący dynamikę niskich tonów. Sprzęt wyposażono także w szerokie możliwości podłączenia dodatkowych źródeł dźwięku, czy to za pomocą Bluetooth, czy też wbudowanego złącza HDMI.

Yamaha YAS-108 pojawi się w sprzedaży w lipcu i na rynku amerykańskim będzie kosztować 199,95 dolarów.

Yamaha YAS-108

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.