Yamaha prezentuje amplitunery ze średniej półki

Marek Cekaw
Yamaha prezentuje amplitunery ze średniej półki

Japoński koncern Yamaha pokazał nie tylko nowe głośniki oraz soundbary. Firma wkrótce wzbogaci swą ofertę także o nowe modele amplitunerów ze średniej półki, które zostały właśnie zapowiedziane. Produkty wspierają technologię MusicCast oraz cyfrowego asystenta Amazon Alexę.

0

Łącznie producent zaprezentował trzy modele amplitunerów, które niebawem pojawią się na brytyjskim rynku. Są to: RX-V485 w cenie 450 funtów, RX-V585 za 550 funtów oraz RX-V685 za 650 funtów. Produkty mają wbudowane WiFi i zapewniają dostęp do muzycznych serwisów Spotify, Tidal, Qubuz oraz Deezer. Poprzez DLNA odtwarzają też pliki PCM do 24-bitów/192 kHz oraz mają funkcję multiroom.

Yamahaav1

Na ich pokładzie znajdziemy Bluetooth, AirPlay, tunery radiowe FM/AM oraz technologię umożliwiającą współpracę z asystentem Amazon Alexa. Posiadacze głośników Amazon Echo mogą więc kontrolować odtwarzanie muzyki przy pomocy komend głosowych. Potrafią też tworzyć wirtualną scenę dźwięku, wzbogaconą o dodatkowe kanały. Dodatkową zaletą jest technologia eARC, która umożliwi telewizorowi przepuszczanie do amplitunera ścieżek dźwiękowych w DTS:X i Dolby Atmos, aczkolwiek ta funkcja będzie dostępna dopiero wraz z przyszłymi aktualizacjami.

Yamahaav2

Pierwszy z modeli jest sprzętem 5.1-kanałowym. Dwa pozostałe modele są 7.2-kanałowe, a każdy z nich oferuje 80 W mocy na kanał. Wyposażono je także w sporą ilość złącz. RX-V585 ma cztery wejścia HDMI oraz drugie wyjście na subwoofer. W RX-V685 jest pięć wejść, a także drugie wyjście HDMI umożliwiające podpięcie np. projektora, a prócz tego zainstalowano monofoniczne wejście dla gramofonu. Najdroższy model posiada także szereg dodatkowych funkcji, jak system kalibracji dźwięku YPAO, automatycznie dopasowujący wysokie i niskie tony do charakterystyki do pomieszczenia. Wszystkie amplitunery w brytyjskich sklepach pojawią się latem tego roku.

W ofercie firmy dostępne będzie także ultra cienki model RX-S602 w cenie 599 funtów. To 5.1-kanałowy wzmacniacz z systemem MusicCast, Bluetooth, a także cyfrowymi tunerami radiowymi DAB/DAB+. Wyposażono go także w głosowe sterowanie za pomocą Alexy oraz system obróbki dźwięku Cinema DSP 3D

Yamahaav3

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.