Yamaha zapowiada nowe głośniki i soundbary

Marek Cekaw
Yamaha zapowiada nowe głośniki i soundbary

Japońska firma Yamaha zapowiedziała nowe modele sprzętu audio. W ofercie firmy pojawiły się nowe  głośniki przenośne, soundbar oraz subwoofer. Wszystkie wyposażono w technologię Multicast, umożliwiającą streaming muzyki do różnych pomieszczeń naszego domu.

0

Wiosna jest tradycyjnie okresem, gdy producenci sprzętu RTV prezentują swą nową ofertę zapowiadając sprzęt, który w najbliższych miesiącach trafi na sklepowe półki. Jednym z nich jest Yamaha, która zaprezentowała właśnie nowe urządzenia audio wyposażone w technologię Miracast.

Wśród zapowiedzianych produktów znajdziemy dwa modele głośników przenośnych, mianowicie MusicCast 20 (230 funtów) oraz MusicCast 50 (500 funtów). Pierwszy z nich dysponuje mocą 40 W, drugi natomiast ma moc 70 W, a także wejścia optyczne, 3,5 mm oraz RCA.
Oba urządzenia są zgodne z firmową platformą MusicCast, służącą do bezprzewodowego streamingu muzyki. Dzięki temu ich nabywcy będą mogli korzystać z takich serwisów, jak Spotify, Tidal, Qobuz i Deezer, a także odtwarzać pliki muzyczne w wysokiej rozdzielczości 24-bity/192 kHz poprzez DLNA.

Yamaha reveals1

Dzięki funkcji MusicCast Surround, każdy głośnik podepniemy do amplitunera i wówczas można go wykorzystać jako tylne kanały w zestawach kina domowego. Oczywiście sprzęt wspiera także Bluetooth i AirPlay 2, a poza tym ma wbudowane WiFi i Ethernet, zaś dodatkowym wyposażeniem jest budzik.

Yamaha reveals2

W ofercie producenta znalazły się także dwa soundbary MusicCast Bar 40 (500 funtów) i MusicCast Bar 400 (600 funtów). Wyposażono je w system DTS:X Virtual, który tworzy wirtualne kanały, symulując efekt zestawu 7.1.4. Oprócz technologii MusicCast, mają też Bluetooth, AirPlay oraz wejście HDMI, 3,5 mm i optyczne, jak również wyjście HDMI. Tańszy model dysponuje wyjściem na subwoofer, natomiast w droższym bezprzewodowy głośnik basowy jest częścią zestawu.

Yamaha reveals3

Ostatnią z nowości jest sybwoofer MusicCast Sub 100 dostępny w cenie 500 funtów. Wyposażony w 20 cm przetwornik, oferuje moc 130 W i może współpracować z amplitunerem za pośrednictwem łączności bezprzewodowej lub 3,5 mm gniazda.

Yamaha reveals4

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.