Yamaha zapowiada produkty audio z technologią MusicCast

Marek Cekaw
Yamaha zapowiada produkty audio z technologią MusicCast

Japońska firma Yamaha, zapowiedziała właśnie nową rodzinę produktów audio z technologią MusicCast. Urządzenia typu multiroom skierowane są przede wszystkim do amatorów muzyki najwyższej jakości, gdyż oferują wsparcie dla aż pięciu bezstratnych formatów muzycznych.

0

Rodzina urządzeń z technologią MusicCast liczy sobie ponad 20 różnych produktów, których premiery zaplanowano na ten rok kalendarzowy, a znajdziemy w niej m.in. najnowsze modele amplitunerów, soundbarów, monitorów, a także zestawów głośnikowych. Wszystkie produkty dysponować mają systemami bezprzewodowej łączności Bluetooth oraz WiFi i mają odtwarzać sygnał przekazywany z wielu różnych źródeł.

Największą zaletą najnowszych produktów Yamahy jest wsparcie pięciu bezstratnych formatów audio, takich jak FLAC, WAV, Apple Lossless, AIFF oraz natywny DSD. Oprócz streamowania muzyki z urządzeń mobilnych, nowe systemy multiroom będą też obsługiwać takie źródła muzyki, jak Spotify, Pandora, Sirius XM oraz Rhapsody, zapewniające dostęp do milionów utworów należących do bardzo szerokiego przekroju gatunków.

Pierwszy z nowych produktów pojawi się w sprzedaży w połowie września i będzie to niskobudżetowy bezprzewodowy głośnik dostępny w cenie 250 dolarów. Jest to wielokierunkowy głośnik dostępny w wersji czarnej lub białej, którego funkcje mogą być kontrolowane za pośrednictwem smartfona z platformą iOS lub Android.

W planach są jeszcze kosztujący 500 dolarów soundbar YSP-1600, którego premierę zaplanowano również na wrzesień, a także znacznie droższy soudbar YSP-5600, który zadebiutuje w grudniu i kosztować będzie 1700 dolarów. To tylko część z nowych urządzeń, a pełną ofertę powinniśmy poznać podczas targów IFA.

Yamaha_MusicCast1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.