Yashica Y35: kompaktowy aparat w stylu retro

Marek Cekaw
Yashica Y35: kompaktowy aparat w stylu retro

Japońska firma Yashica, która od kilku lat nie wprowadziła do sprzedaży żadnego nowego produktu, powraca z nowym aparatem. Sprzęt nazywa się Yashica Y35 i jest cyfrowym aparatem, zaprojektowanym w stylu retro.

0

Yashica była niegdyś jednym z bardziej znanych producentów aparatów fotograficznych, zapowiada nowy sprzęt. Japońska firma rozpoczęła na Kickstarterze zbiórkę funduszy na produkcję aparatu Y35.

Nowy model jest w pełni cyfrowym aparatem, który został zaprojektowany w stylu retro, nawiązującym do czasów analogowego sprzętu. Retro jest jednak nie tylko wygląd, ale i konstrukcja urządzenia. Ma ono bowiem kasetę imitującą prawdziwą kliszę, a po każdym zdjęciu trzeba ręcznie przesunąć klatkę, tak jak w analogowym sprzęcie.

y35-1

Aparat wyposażono w 14 MP sensor CMOS 1/3.2" i przysłonę f/2.8. Obiektyw jest zamocowany na stale, natomiast zdjęcia rejestrowane są na karcie pamięci microSD.

Yashica Y35 w sprzedaży pojawi się w kwietniu przyszłego roku. Produkt kosztować ma 142 dolary, a więcej informacji na jego temat uzyskacie na stronie kampanii.

y35-2

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.