Z jakiego sprzętu domowego moglibyśmy zrezygnować?

Jakub Kornacki
Z jakiego sprzętu domowego moglibyśmy zrezygnować?

Wielu z nas nie wyobraża sobie wykonywania części podstawowych czynności bez pralki, zmywarki czy też piekarnika. Firma Hotpoint postanowiła przeprowadzić badanie, na podstawie którego stwierdzono, czy potrafilibyśmy zrezygnować z jakiegoś sprzętu domowego.

0

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że ekspres do kawy oraz okap kuchenny są urządzeniami kuchennymi, bez których Polacy nie wyobrażają sobie życia. Wyłącznie 36% ankietowanych oświadcza, że mogliby zrezygnować właśnie z tych produktów. Obydwa te urządzenia jednocześnie w najmniejszym stopniu usprawniają ich życie codzienne (stwierdziło tak 67% osób posiadających te urządzenia oraz 45% tych, którzy ani ekspresu, ani okapu nie mają). Trzecie miejsce zajmuje mikrofalówka z wynikiem 27%. Jedynie co piąty ankietowany jest w stanie zrezygnować ze zmywarki.Wykres - Z którego sprzętu byłbyś_byłabyś w stanie zrezygnować

Na podstawie przeprowadzonych badań można stwierdzić, że Polacy są w stanie zrezygnować z tych sprzętów, z których nie korzystają codziennie a także takich, którzy nie wykonują za nich czynności ani praco-, ani czasochłonnych. Warto również zwrócić uwagę na to, że 12% respondentów odpowiedziało, że nie wyobraża sobie zrezygnowania z jakiegokolwiek sprzętu AGD, który znajduje się na wyposażeniu ich mieszkania.Piekarnik Hotpoint FI9 891 SCIX HA (3)

Najbardziej potrzebnym sprzętem domowym okazuje sikę być kuchenka (bądź płyta grzewcza), a także pralka. Żadna z ankietowanych osób nie byłaby w stanie zrezygnować z takiego urządzenia. Co dziwne, 1% osób odpowiedziało, że mogłaby zrezygnować z korzystania z lodówki. Ankietowani w wieku 25+ stwierdzili, że piekarnik jest jednym z podstawowych urządzeń, jakie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Mimo tego, 9% respondentów uważa to urządzenie za zbędne.

Źródło: Hotpoint, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.