ZEEQ: inteligentna poduszka powstrzyma chrapanie

Marek Cekaw
ZEEQ: inteligentna poduszka powstrzyma chrapanie

W naszych domach pojawia się coraz więcej inteligentnego sprzętu i nie są to tylko zdalnie sterowane żarówki LED, ekspresy do kawy czy piekarniki. Część znajduje się również w naszych sypialniach, a zaliczymy do nich wszelkiego rodzaju monitory snu, lub tak jak w przypadku produktu o nazwie ZEEQ - również poduszki.

0

Produkt firmy REM-Fit nie jest zwyczajną poduszką, na którą możemy złożyć głowę, gdy chcemy odpocząć. Jest to znacznie bardziej zaawansowany gadżet wyposażony w nowoczesną technologię, który znacznie rozszerza jego możliwości. Poduszkę wyposażono w sensory śledzące ruch głowy użytkownika oraz mikrofony badające poziom natężenia chrapania. Dane zbierane przez te instrumenty są następnie poddawane analizie, przez specjalną aplikację na smartfona, która oblicza jakość naszego snu.

ZEEQ Smart Pillow1

To oczywiście nie wszystkie funkcje tego produktu, gdyż producent wbudował w niego również bezprzewodowy głośnik. Jak wiadomo wiele osób uwielbia zasypiać przy muzyce, więc ZEEQ im to umożliwia. Muzyka może też pełnić rolę budzika, a dodatkowym atutem jest funkcja eliminowania chrapania, która przy pomocy silników wibracyjnych zmusza użytkownika do zmiany ułożenia głowy.

Naturalnie poduszka musi być wygodna, dlatego wykonano ją z wysokiej klasy materiałów, zaś poszewka jest oczywiście zdejmowana i można ją w razie potrzeby wyprać. Dla zapewniania maksymalnego komfortu wypełniono ją natomiast pianką z pamięcią kształtu, która dostosowuje się do użytkownika, co pozwala równomiernie rozłożyć nacisk i zapobiega bólowi odcinka szyjnego.

ZEEQ Smart Pillow2

Funkcje poduszki kontrolowane są za pośrednictwem mobilnej aplikacji na iOS oraz Androida, jak również niewielkiego pilota dodawanego przez producenta, który jednak ma bardzo uproszczone funkcje, pozwalając włączyć lub wyłączyć sprzęt, ustawić poziom natężenia dźwięku oraz aktywować cykl snu. Aplikacja oferuje znacznie więcej możliwości, a dodatkowo tworzy nasz profil snu.

ZEEQ jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje 129 dolarów. Poduszkę możecie zamówić m.in. na Kickstarterze.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.