Żarówki IKEA kompatybilne z HomeKit

Marek Cekaw
Żarówki IKEA kompatybilne z HomeKit

Koncern IKEA podnosi atrakcyjność inteligentnych żarówek. Już od nadchodzącego lata, produkt zyska kompatybilność z systemem Apple HomeKit. Umożliwi to kontrolowanie ich przy pomocy Siri.

0

Inteligentne żarówki LED to bardzo wygodne rozwiązanie dla domu. Problemem jest jednak ich cena, gdyż z reguły tego typu produkty kosztują od 30 do 50 dolarów. Wyposażenie całego mieszkania w taki rodzaj oświetlenia, jest więc poza zasięgiem większości konsumentów.

Na szczęście IKEA w marcu wprowadziła na rynek własne żarówki oferowane w cenie 11,99 dolarów za sztukę. Już wkrótce produkt znacznie zyska na funkcjonalności, gdyż producent wyposaży go we wsparcie dla ekosystemu inteligentnego domu - Apple HomeKit.

Dzięki temu rozwiązaniu posiadacze sprzętu Apple będą mogli kontrolować domowe oświetlenie oraz wiele innych rzeczy za pomocą jednej tylko aplikacji. Możliwe będzie również sterownie żarówkami przy pomocy cyfrowego asystenta Siri, wydając odpowiednie komendy głosowe.

Żarówki nie będą jednak współpracować wyłącznie z HomeKitem. IKEA planuje także uczynić je kompatybilnymi z Google Home i Amazon Echo. W ten sposób użytkownicy zyskają więcej możliwości kontrolowania domowego oświetlenia.

Najtańsza żarówka E28 o jasności 100 lumenów kosztuje 11,99 dolarów. Nieco droższy jest model E12 dający 400 lumenów, który kosztuje 17,99 dolarów. Natomiast najdroższy jest model E27 o 980 lumenach - 19,99 dolarów. Można też kupić ściemniacze oraz sensory ruchu automatycznie włączające oświetlenie.

ikea-smart-lighting1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.