Zawsze czyste filtry w odkurzaczach Dysona

Marek Cekaw
Zawsze czyste filtry w odkurzaczach Dysona

Dyson, znany producent wysokiej klasy odkurzaczy, wprowadza do swych urządzeń kolejne rozwiązanie, które ułatwi życie ich użytkownikom. Nowe produkty z serii Cinetic dysponują systemami, dzięki którym nie trzeba będzie czyścić i wymieniać filtrów.

0

Z współczesnymi odkurzaczami bywa tak jak z drukarkami komputerowymi. Są to czasem prawdziwe pułapki na nieświadomych konsumentów, którzy skuszeni niską ceną sprzętu, dowiadują się dość szybko, że filtry które trzeba wymieniać stosunkowo często, kosztują tyle co 1/3 całego urządzenia.

Dyson, poradził sobie z tym problem w najnowszych modelach odkurzaczy z rodziny Cinetic. Urządzenia dysponują bowiem elastycznymi końcówkami, które wibrując 350 razy na sekundę, zatrzymują cały zebrany brud w pojemniku. Dzięki temu rozwiązaniu, nie jest wymagane częste czyszczenie oraz wymiana filtra, którego żywotność jest przez producenta szacowana na co najmniej 10 lat użytkowania.

Odkurzacze Dysona są bez wątpienia trwałe oraz funkcjonalne, lecz za jakość się płaci. W tym wypadku dość słono, gdyż model Cinetic Animal kosztuje 550 dolarów. O 50 dolarów drożej należy zapłacić za Cinetic Big Ball Animal, natomiast 700 dolarów kosztuje przyjazny alergikom model Big Ball.

Nowe modele odkurzaczy na amerykańskim rynku pojawią się już 15 stycznia. Do Europy trafią natomiast dopiero 1 marca.

dyson-cinetic-1

dyson-cinetic-2

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.