Zbuduj własnego IMAX'a

Marek Cekaw
Zbuduj własnego IMAX'a

IMAX to najlepsze kina na świecie, oferujące doskonałe nagłośnienie oraz obraz najwyższej jakości. Niestety bilety do takich kin są bardzo drogie, szczególnie jeśli ma się liczną rodzinę. W dłuższej perspektywie czasu, bardziej opłacalne mogłoby być zbudowanie własnego IMAX'a, zwłaszcza że, firma oferuje taką możliwość dla indywidualnych klientów.

0

Do życia powołano właśnie nowy oddział IMAX Private Theatre, który zajmie się obsługą klientów indywidualnych i dla osób z odpowiednio grubym portfelem, może zbudować ich własną salę kinową, spełniającą wszystkie standardy, w której będzie można organizować seanse dla rodziny i przyjaciół.

Podstawowy model kina nazywa się Palais i wyposażony jest w podwójne projektory 4K 2D/3D, firmowy system nagłośnienia IMAX, dotykowy pilot do sterowania wszystkimi funkcjami oraz od 7 do 18 wygodnych foteli. System jest kompletny więc odtworzy nam wszystko, począwszy od karaoke, poprzez telewizję wysokiej rozdzielczości, na filmach Blu-ray skończywszy.

Całość kosztuje 400 tysięcy dolarów, jednak w tej cenie nie otrzymamy bezpiecznego odtwarzacza umożliwiającego pobieranie oraz odtwarzanie najnowszych filmów, który kosztuje dodatkowe 10 tysięcy dolarów, plus opłata za wypożyczenie każdego filmu.

Oczywiście jeśli mamy grubszy portfel i więcej przyjaciół, możemy zamówić sobie kino Platinium na 40 miejsc, które kosztuje okrągły milion dolarów.

imax1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.