Zdrowe gotowanie z mikrofalówką Samsunga

Marek Cekaw
Zdrowe gotowanie z mikrofalówką Samsunga

Kuchenki mikrofalowe przez wielu specjalistów uważane są za niezbyt zdrową metodę przyrządzania potraw. Samsung ma jednak na to radę i stworzył najnowszy model takiej kuchenki, w której możliwe jest gotowanie na parze. Pozwala to zachować wszystkie składniki odżywcze, a także naturalny kolor oraz konsystencję potraw.

0

Wielu użytkowników kategorycznie odrzuca pomysł używania w domu kuchenki mikrofalowej uważając, iż jest to urządzenie, w którym sposób przygotowania potraw nie jest zbyt zdrowy dla organizmu.

Samsung opracował jednak zupełnie nowy model kuchenki MS23H3115FK, który z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom zdrowego odżywiania. Urządzenie łączy bowiem w sobie cechy kuchenki mikrofalowej z zupełnie nowymi funkcjami, umożliwiającymi uzyskanie potraw o wysokich walorach smakowych, jak również zachowujących wszystkie składniki odżywcze. Nowa kuchenka potrafi bowiem gotować na parze.

Produkt wyposażono w specjalne naczynie Glass Steame, które zostało wykonane z żaroodpornego szkła i może być używane do gotowania w zakresie temperatur od 120 do 400 stopni. Naczynie dysponuje pokrywą blokującą wilgoć i parę, a także specjalną perforowaną tacą, której otwory kierują parę w stronę żywności. Nadaje się ono nie tylko do gotowania na parze, lecz również podania gotowego dania.

Zaletą kuchenki jest także funkcja roztapiania oraz zmiękczania masła, czekolady oraz cukru, co docenią przede wszystkim miłośnicy domowych wypieków uwielbiający przygotowywać różnego rodzaju ciasta i pierniki,.
Dużym plusem urządzenia jest także krótki czas przyrządzenia posiłku na parze, który wynosi zaledwie kilka minut. W porównaniu z tradycyjnymi parowarami, w których może to trwać nawet godzinę, jest to niemała oszczędność czasu.

Kuchenka ma 20 zdefiniowanych trybów pracy, pozwalających przygotować szeroką gamę potraw, od zielonego groszku, poprzez ryż brązowy, aż po piersi kurczaka i filety z łososia, za każdym razem zapewniając smaczne potrawy o odpowiedniej wilgotności.

Po naciśnięciu jednego tylko przycisku, wbudowany w kuchenkę inteligentny czujnik wilgoci określa wewnętrzną wilgotność powietrza, aby zdecydować, czy kolejne etapy gotowania zostały zrealizowane i w ten sposób pozwala uniknąć niedogotowanych lub rozgotowanych dań. Natomiast po skończonym gotowaniu nie ma problemów z myciem kuchenki, ponieważ dysponuje ona wbudowanym systemem czyszczenia parą.

Samsung MS23H3115FK na polskim rynku dostępny jest cenie 413 zł.

samsung_kuchenka1

Źródło: Samsung.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.