Zephyr Apollo buduje gramofon z funkcją tworzenia playlisty

Marek Cekaw
Zephyr Apollo buduje gramofon z funkcją tworzenia playlisty

Firma Zephyr Apollo pracuje nad nowym typem gramofonu, który może zrewolucjonizować słuchanie płyt winylowych. Jej urządzenie zostało bowiem wyposażone w funkcję umożliwiającą odtworzenie konkretnego utworu oraz stworzenie playlisty.

0

Konstrukcja gramofonu jest zupełnie inna niż np., odtwarzacza CD, więc użytkownik nie ma możliwości wyboru odtwarzania określonych kawałków. Nie można też powtórzyć tej samej piosenki gdy się skończy, przeskakiwać do innego utworu oraz programować playlisty.

Wkrótce może się to zmienić, gdyż firma Zephyr Apollo pracuje nad nowoczesną wersją gramofonu, który potrafi to wszystko. Koncepcja opracowana przez te przedsiębiorstwo zakłada wyposażenie gramofonu w specjalne ramię oraz plastikowy talerz kontrolowany przez niezwykle dokładny silnik krokowy i napęd pasowy. Ramię wyposażono dodatkowo w siłownik, który nieustannie je balansuje, redukując naprężenie na igłę i poprawiając tym samym jakość dźwięku. Ma ono także optyczny skaner, który pozwala śledzić rowki na płycie.

Zephyr Apollo 1

Najważniejsze jest jednak to, że ruch ramienia da się programować. W ten sposób można go precyzyjnie ustawić nad określonym miejscem płyty, by odtworzyć dany utwór. Wbudowany w obudowę 5-calowy ekran dotykowy, pozwala natomiast użytkownikowi wybrać który utwór chce wysłuchać, przeskoczyć piosenkę, lub nawet stworzyć własną playlistę.

Sprzęt może być dodatkowo kontrolowany za pomocą aplikacji mobilnej, gdyż posiada wbudowany moduł Bluetooth, umożliwiający połączenie ze smartfonem.

Zephyr Apollo 2

Zephyr Apollo realizuje swój projekt na Kickstarterze, gdzie zbiera pieniądze na rozpoczęcie produkcji. Jeśli się uda, to wkrótce wprowadzi nowy sprzęt na rynek.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.